Z jakiej przyczyny wolimy kupić aniżeli wynająć mieszkanie?

W naszej ojczyźnie dominuje mniemanie, iż mieszkanko powinno być na własność, natomiast najem to konieczność na okres chwilowy między wyprowadzką od rodziców, a zakupem własnego lokum.
W naszym kraju dominuje opinia, iż mieszkanie powinno być własne, zaś wynajem to nieodzowność na okres krótkotrwały pomiędzy wyprowadzką od rodziców, a kupnem prywatnego lokum.

Próby odmiany mniemań w owej kwestii są jak orka na ugorze, choć przykład majętnego społeczeństwa akceptującego model najmu, mamy za miedzą – w Niemczech w czynszówkach mieszka pięćdziesiąt cztery proc. osób. Sytuację w naszym kraju determinuje też wielki deficyt mieszkań oceniany na mniej więcej 2 mln kwater. W najogromniejszym skrócie jak też w pewnym uproszczeniu – skoro tak wiele gospodarstw domowych nie ma dojścia do oddzielnego mieszkania, to niewystarczająca musi być też podaż lokali na wynajem.
Przydatne wyposażenie kuchni

Źródło: kuchenny.com.pl
Wybieramy meble łazienkowe

Autor: Antado
Źródło: Antado
mieszkania - image

Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz to sporzej osób w Polsce sądzi, iż korzystna byłaby przemiana stosunków na korzyść najmu apartamentów. Jeśli idzie o mieszkania na wynajem, na dzień dzisiejszy w Polsce nie ma ich wiele. Dlatego też wiele osób decyduje się na kupno mieszkania. Sporo osób decyduje się na nabycie mieszkania przez wzgląd na dofinansowania z programu Mieszkanie dla Młodych. Dopłatę można otrzymać tylko przy zakupie mieszkania z rynku pierwotnego, a więc prosto od dewelopera. Mieszkań „z drugiej ręki” program ten nie obejmuje. W najbardziej optymistycznym z wariantów dofinansowania pokrywają do dwudziestu procent wartości wkładu własnego. Zaś im większy wkład, tym wyższa donacja. Prywatne mieszkanie mieszkania na sprzedaż warszawa waryński to nie tylko koszta, to również poczucie bezpieczeństwa.

Dla wielu ludzi ogromny koszt, z jakim łączy się nabycie nieruchomości, to jednokrotne wydarzenie, wręcz coś odświętnego. Zarówno najem jak i zakup mieszkania ma więc swoje pozytywy a także negatywy.