Wystrój salonu z kominkiem

Kominek w pokoju dziennym pełni rolę dekoracyjną jak też konkretną. Kominek jest dekoracją, która daje ciepło i jest znakiem domowego ogniska, koncentrującego wokół siebie domowników. Kominek w salonie oprócz konkretnego zastosowania spełnia również rolę dekoracyjną. Kominki stanowią centralne miejsce w salonie, naokoło którego zasiada cała familia, aby wspólnie spędzić czas.
Kominek w pokoju dziennym pełni rolę ozdobną i praktyczną. Kominek jest dekoracją, jaka zapewnia ciepło a również jest symbolem domowego ogniska, koncentrującego naokoło siebie mieszkańców. Kominek w pokoju dziennym oprócz konkretnego zastosowania pełni także rolę dekoracyjną. Kominki stanowią centralny punkt w pokoju, naokoło którego zasiada cała rodzina, ażeby spędzić wspólnie czas.

kominek

Autor: JDH Rosewater
Źródło: http://www.flickr.com
Salon z kominkiem jest przytulny a także pełen domowego ciepła, inspiruje do odpoczynku jak też relaksu. Jeśli rezydujemy w bloku i nie możemy sobie pozwolić na zwykły kominek, idealne rozwiązanie stanowi tak zwany biokominek, jaki można zainstalować prawie w każdym z mieszkań. Stawiając na kominek w salonie, można postawić na klasykę bądź skorzystać z najświeższych podejść. Tradycyjne obudowy kominkowe to cegła bądź kamień, na pewno mają one swój czar. Łączą nam się z chatami w górach lub chłopskimi gospodarstwami oraz tworzą w salonie swojski klimat.

Nowoczesne kominki otoczaki czarne posiadają stylowe i wyrafinowane formy – kominki-mefisto.pl/. Ich proste kształty pasują do pomieszczeń umeblowanych w stylu skandynawskim. Nie są nazbyt ozdobne, dlatego że główną dekoracją ma być płomień. Dla osób rezydujących w bloku wyjściem są tzw. biokominki, możemy je zainstalować w każdym mieszkaniu z dobrą wentylacją. Największą zaletą biokominków jest alternatywa ich montażu w pomieszczeniach nie nadających się do instalacji zwyczajnych kominków. Biokominkom nie przeszkadza brak należytych kanałów kominowych, niewielki metraż, lub mieszkania sąsiadów. Biokominek rozważany jako upiększenie, bądź jako uzupełniające źródło ciepła.

Intrygujący artykuł? Jeśli tak uważasz, kliknij tu. W tamtym miejscu czeka na Ciebie więcej bonusów (www.termofol.pl/termostaty/) – one też Cię bardzo zainteresują!

Urządzenie to pomoże w nadzwyczaj szykowny sposób zadbać o ciepłą atmosferę w dowolnym wnętrzu. Taki kominek może zostać zamontowany w każdym pomieszczeniu, dzięki czemu znakomicie sprawdzi się jako dodatkowe źródło ciepła czy też designerski fragment aranżacji. Zestaw kamieni kwarcowych, które wypełniają środek kominka, w połączeniu z regulowanym ogniem, sprawiają, że ciepła atmosfera szybko wypełnia wnętrze.Niewątpliwym pozytywem biokominków jest przyjazny proces wypalania. Sekretem działania kominka jest bezwonne oraz ekologiczne biopaliwo. Jeden litr tego płynu starczy nawet od 4 do 9 godzin wypalania (zależnie od tego, jakie parametry skonfigurujesz).