Kategorie
Drzwi drewniane, zewnętrzne, itd.

Wnętrza prywatnych mieszkań nie muszą być nudne, wystarczy w czasie zakupów nie sugerować się wystrojem wystaw sklepowych

Mieszkanie to szczególne miejsce – kojarzone jest głównie z rodziną i chwilami spędzanymi w towarzystwie krewnych. To właśnie tu mamy czuć się bezpiecznie. Z tego powodu tak dużo czasu poświęcamy na dekorowanie domowych wnętrz, a realizacja nakreślonych projektów sprawia nam nieukrywaną radość.
Dom to szczególne miejsce – łączone bywa przede wszystkim z rodziną i chwilami spędzanymi w towarzystwie najbliższych. To właśnie tu mamy czuć się wspaniale. Z tego powodu tak wiele czasu poświęcamy na dekorowanie mieszkalnych wnętrz, a realizacja nakreślonych pomysłów sprawia nam ogromną radość.

Jedyną przeszkodą w osiągnięciu tak postawionych celów są środki pieniężne, bo za dobrej jakości materiały bądź meble trzeba, niestety, dużo zapłacić. Pewnym wyjściem z takiej sytuacji może okazać się kupienie paru oryginalnych dodatków albo zakup jednego, lecz drogiego i gustownego, a jednocześnie pasującego do wystroju sprzętu. Poznajmy więc triki, dzięki którym domowe salony nabierają wyrazu.

mieszkanie

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com

Listwy wykończeniowe bywają montowane po to, żeby nasza mozaika dobrze się prezentowała, a w sprzedaży mamy teraz do wyboru wiele różnych modeli, więc taki zakup nie będzie żadnym problemem. Możemy jedynie żałować, że listwy bardzo rzadko stanowią przemyślany podpunkt na zakupowej liście. I tak najczęściej są one przypadkowo dobierane, co raczej nie wpływa pozytywnie na prezencję naszych pokoi. W hipermarketach budowlanych towar jest układany na regały zgodnie z wytycznymi merchandisingu, co na ogół oznacza, że listwy (sprawdź tutaj- listwy podokienne) wykończeniowe są już kolorystycznie dobrane do paneli albo płytek – po prostu są położone zaraz obok nich. A my w czasie zakupów sugerujemy się gustem handlowców, którzy zajmują się wykładaniem towarów. Tymczasem nie zawsze warto chodzić utartą ścieżką. Listwy jesteśmy w stanie zrobić na zamówienie, a wtedy wyeksponują piękno wyposażonych przez nas wnętrz. A ponieważ liczy się również funkcjonalność, to wymienione listwy powinny mieć specjalne zagłębienia na kable.

Jeśli ktoś posiada więcej środków pieniężnych na koncie bankowym, to być może, że wyda je na niestandardowe drzwi. A mamy w tym miejscu na uwadze systemy przesuwne, dzięki którym rzemieślnicy mogą zamontować nam specjalne skrzydła drzwiowe. Tych w żadnym razie nie trzeba otwierać na oścież, ponieważ są przesuwane na szynach (sprawdź tutaj). A jeżeli otwór na drzwi jest dość wąski, to można go poszerzyć i zamówić podwójne skrzydła – przyjaciele z pewnością docenią naszą inwencję twórczą. Systemy przesuwne mają jednakże jedną wadę, która niekiedy może być także zaletą. Otóż, są mniej dźwiękoszczelne niż te standardowe drzwi i stąd rozsądniej nie montować ich, na przykład, w sypialni, ponieważ w tym pokoju pragniemy odpoczywać i odizolować od wszelkich hałasów.