Kategorie
Drzwi drewniane, zewnętrzne, itd. Wybierz styl Zaprojektuj mieszkanie

W jakich zastosowaniach drewno jest wykorzystywane w jednorodzinnym budownictwie

Drewno to jeden z najstarszych materiałów budowlanych, jakie wykorzystuje człowiek. Obecnie rola drewna na budowach jest znacznie mniejsza niż kiedyś, ponieważ dużą popularnością się cieszą beton, cegły i pustaki, lecz nadal bez niego trudno byłoby sobie dać radę w niejednym przypadku. Przykładowo cały czas jest podstawowym materiałem stosowanym przy konstrukcjach dachów skośnych. Bez względu na to, czy ostatecznie na dach położna będzie dachówka czy blacha, to i tak wszystko co będzie się znajdować pod nimi jest zrobione właśnie z wysuszonych elementów z drewna.
Drewno to jeden z najstarszych materiałów budowlanych, wykorzystywanym przez człowieka. Aktualnie rola drewna w budownictwie nieco się zmniejszyła, gdyż bardzo popularne stały się cegły, pustaki i beton, ale w dalszym ciągu bez niego ciężko by było sobie dać radę w niejednym przypadku. Na przykład drewno w dalszym ciągu stanowi podstawowy materiał używany przy skośnych dachach. Bez względu na to, czy ostatecznie na dach położna będzie dachówka czy blacha, to i tak wszystko co znajdowało się będzie pod nimi wykonane będzie właśnie z wysuszonych drewnianych elementów.

Do łask powoli też wracają także kompletne domy z drewna, wystawione w nowoczesny, bezpieczny sposób, zobacz też Cortonbau. Wielu ludzi trochę się boi drewna, uważając go za materiał który jest łatwopalny. Lecz przy obecnie stosowanych środkach chemicznych taki dom nie tylko nie będzie się palił, lecz również będzie bardzo odporny na czynniki zewnętrzne. A o plusach takiej konstrukcji powiedzą dopiero ci, jacy mieli okazję w takim domu mieszkać.

dom

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

Drewniane elementy stosuje się także przy klasycznych konstrukcjach domów wykonanych z materiałów ceramicznych – Drewno jest bardzo ładnym materiałem i doskonale się komponuje z innymi materiałami, z tego też powodu projektanci domów chętnie je wykorzystują.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Przejdź zatem do kolejnego zagadnienia i czytaj łańcuch techniczny tak długo, jak zechcesz o ciekawiących Cię kwestiach.

Bardzo ciekawie na przykład się prezentują tarasy drewniane, w których w miejsce płytek czy betonu stosuje się właśnie elementy z drewna. Często można także zobaczyć drewno przy balustradach na balkonach oraz schodach, a także przy najróżniejszych ogrodzeniach.

Coraz częściej drewno wykorzystywane jest także jako stylowe, nowoczesne elewacje drewniane. Pomysłów na takie elewacje jest wcale niemało, można je wykonać na całości ściany, a można również łączyć z klasycznymi tynkami czy klinkierem.

Kiedy ciekawi Cię przedstawiany temat, to odsyłam do tego serwisu (https://www.archipelag.pl/projekty-domow-jednorodzinnych/projekty-domow-parterowych-z-garazem), ponieważ odnajdziesz tu wiele interesujących zagadnień na ten temat.

Dzięki dużej różnorodności gatunków oraz łatwemu do wykonania malowaniu uzyskać można naprawdę niezwykle ciekawe aranżacje. I w rzeczywistości wcale nie będą wymagać ogromnych nakładów finansowych, bo będą kosztować bardzo podobnie jak tradycyjne rozwiązania.