Kategorie
Zaprojektuj mieszkanie

W jaki sposób najlepiej zaaranżować poddasze? Zobacz poniższe propozycje!

Moi kumple nabyli przypadkowo mieszkanie na poddaszu jednej z kamienic w centrum miasta. Zobaczyłam je zaraz po zakupie – było praktycznie w stanie surowym. Myślałam jak wyposażą tą przestrzeń.
Moi znajomi zakupili przypadkowo mieszkanie na poddaszu jednej ze starych kamienic. Obejrzałam je zaraz po kupnie – było praktycznie w stanie surowym. Byłam ciekawa jak wykończą tą przestrzeń.

Wykonanie poddasza stanowi nie lada trudność nawet dla fachowców.

sypialnia

Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com

Lokal które nabyli kumple ma niemal 70 metrów kwadratowych. Jest dość współczesne jeśli chodzi o wnętrze – ma spory wysoki hall połączony z salonem i kuchnią, osobno są dwa mniejsze pomieszczenia, łazienka i ubikacja. Znajomi rewelacyjnie wykorzystali tą przestrzeń. Dzięki antresoli znaleźli miejsce na spiżarkę i przechowywanie niepotrzebnych przedmiotów. Jest to tym optymalniejsze rozwiązanie, że nie posiadają piwnicy. Zimą chowają tam również swoje rowery – . Największym problemem przy aranżacji i remoncie lokalu były wszechobecne skosy. Przez to kuchnia stała się wielkim wydatkiem – nie obeszło się bez osoby, która zaplanowała rozkład mebli i dokładnie je wymierzyła. Tym sposobem powiększył się koszt mebli i wyposażenia tej części części do wózków widłowych still mieszkania. Co ciekawe najłatwiej było urządzić salon. Wszystkie meble (zobacz materac dla dziecka) po prostu zrobiono w niewysokich wersjach, bez nadbudówek. Do tego dobrano duży narożnik z dwoma fotelami.

TV zawieszono na ścianie. Pokój dziecięcy to prostota: jedna ściana zabudowana jest dużą szafą, w której są wszystkie ubranka dziecka. Ponadto są w nim łóżko, biuro i dużo szafek na zabawki. Sypialnia to jedynie małżeńskie łóżko, szafa wnękowa i dwie półki nocne. Minimalizm górą!
Więcej konceptów na to jak urządzić poddasze znajdziesz na stronie.