W jaki sposób bezpiecznie nabyć mieszkanie na wtórnym rynku?

Zakup mieszkania na rynku wtórnym wiąże się z serią prawdopodobnych kłopotów. Istnieje np. ryzyko, iż kupisz cztery kąty zadłużone albo z lokatorami. Jak się tego ustrzec? W jaki sposób pewnie nabyć używane cztery kąty i co koniecznie sprawdzić przed zakupem?
Nabycie mieszkania na rynku wtórnym wiąże się z serią potencjalnych kłopotów. Istnieje np. ryzyko, iż kupisz mieszkanie zadłużone bądź z lokatorami. Jak tego uniknąć? Jakim sposobem pewnie kupić używane mieszkanie i co koniecznie sprawdzić przed kupnem?

deweloper

Źródło: www.morguefile.com
Przy zakupie kwatery z rynku wtórnego ważną kwestią będzie ocena stanu wieczystej księgi mieszkania, które pragniemy kupić. Ma to na celu ustalenie, czy sprzedającym jest jednostka, która jest właścicielem apartamentu. W praktyce napotyka się przypadki, gdy za właściciela podczas sprzedaży powołują się przykładowo najemcy, którzy to mają prawo posiadania mieszkania, jednakże nie są jego właścicielami. Nie każde mieszkanie posiada jednakże założoną księgę wieczystą, jest tak nierzadko w przypadku spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu. W takim razie należy poprosić właściciela o poświadczenie potwierdzające jego prawo do lokalu, na przykład akt notarialny. Ponadto skontrolowanie w księdze wieczystej stanu prawnego mieszkania służy zweryfikowaniu, czy mieszkanko nie jest obciążone długiem, w formie na przykład zadłużenia hipotecznego. Przed zakupem mieszkania, które jest zadłużone należy więc przypilnować tego, aby wszystkie figurujące w niej hipoteki pozostały usunięte. Przed kupnem mieszkania powinno się zapytać, czy mieszkanko nie jest obciążone tzw. prawem dożywocia. Idzie tutaj o umowę dożywocia. Polega ona na tym, że w zamian za przydzielenie własności majątku nabywca obliguje się zapewnić sprzedawcy dożywotnie utrzymanie.

Szukasz fascynujących informacji na opisywany temat? To świetna chwila, ponieważ został przygotowany polecany artykuł (http://mtproject.pl/), który posiada istotne dane na omawiany temat.

wysprzątane mieszkanie

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Co ważne, prawo dożywocia nie musi być ujawnione w wieczystej księdze. Aby zatem nie zostać przymuszonym do ponoszenia kosztów, należałoby zadbać o to, by w umowie sprzedaży lokalu znalazła się deklaracja sprzedającego, że mieszkanko nie jest obarczone prawami osób trzecich. Tylko na owej podstawie można domagać się zadośćuczynienia na wypadek, jeśliby sprzedający złożył nieprawdziwą deklarację w tejże kwestii.

Ten prezentowany tekst jest bardzo wciągający? Zatem patrz szczegóły (https://www.artimbo.pl/), aby odkryć jeszcze więcej faktów na opisywany temat.

Kupujący winien także domagać się od posiadacza mieszkania okazania zaświadczeń ze spółdzielni mieszkaniowej względnie wspólnoty mieszkaniowej, że nie ma zaległości z tytułu czynszu. Analogicznego poświadczenia powinno się domagać się również w przypadku opłat za gaz.
Teraz można zasiąść przed komputerem i wbić w wyszukiwarkę na przykład hasło: mieszkania Grochów – więcej dowiesz się na stronie internetowej, czy też mieszkania na sprzedaż Bielany.