Rozmyślając o swoim przyszłym domu warto powiększyć swoje horyzonty poprzez poszukiwanie inspiracji oraz nowych dróg…

nowoczesny dom
Tworzenie swojej przestrzeni, w jakiej człowiek czuje się dobrze oraz nie zatraca pewności siebie, ponieważ zna to, co znajduje się wokół niego, jest pewnego rodzaju procesem, jaki rodzi się w sercu, a potem dostaje się do rozumu, gdzie przechodzi gruntowne etapy szykujące niniejszy projekt do ostatecznego powstania. Architektura i budownictwo to dziedziny złączające w sobie technikę i rozlegle rozumiany design. Scalanie technologii oraz sztuki nie jest łatwe, gdyż z niniejszego miksu może wyjść coś dziwnego, lecz dla prawdziwych ekspertów to nic trudnego.

dom z garażem
Autor: JDH Rosewater
Źródło: http://www.flickr.com
BXBstudio oferuje swoje działania łącząc obydwa nadmienione elementy. Dobry smak, poczucie estetyki, umiaru i ustanowienie przestrzeni do nieskrępowanego wyrażenia ekspresji artystycznej mogą spotkać się w każdym tworzonym wnętrzu. Mnogość pomysłów pomaga w budowaniu nowych miejsc oraz tworzeniu czegoś, co ma nie tylko służyć na co dzień, lecz także zadziwiać i być źródłem tryskającej energii.

Użytkowość miejsc takich jak lokale mieszkalne, biblioteki, centra handlowe to coś oczywistego, jednak dopiero, kiedy połączy się ją z wymyślnym designerskim spojrzeniem, da się mówić o przestrzeniach oryginalnych i… żywych. Dlaczego? Budownictwo powinno służyć ludziom, jacy z natury swojej rozwijają się. Gdy poszczególne miejsca, na pozór utworzone z betonu, szkła, metalu zyskują barw, form i stają się miejscem twórczej pracy człowieka, to zaczynają żyć, nie są już martwe, a zaczynają przysługiwać się określonym celom, konkretnym ludziom. Wymagania aktualnego rynku sprawiają, że zajęcie się tylko architekturą jest niewystarczające.

Trzeba znacznie więcej. Budownictwo to ogromne możliwości, albowiem otwiera drzwi stworzonym projektom oraz daje początek nowym obiektom. Jednak dopiero złączenie architektury, budownictwa oraz designu może tworzyć coś dużo większego niźli znane i nudne obiekty. Dom(polecamy rekuperatory wrocław purevent) zaprojektowany, zbudowany i wykończony z pasją przestaje być miejscem takim jak każde inne, a staje się swoistym ośrodkiem życia konkretnej grupy ludzi. Warto zauważyć jeszcze raz, iż budownictwo jest sztuką, której realizacji podejmuje się BXBstudio.