Tag Archive: projekt

projekt

Biura architektoniczne mają wiele pomysłów – sprawdź więcej na ten temat

projekt

Ciągle trzeba mieć właściwy plan

Kiedy mamy zbudować jakiś budynek, to powinniśmy precyzyjnie powiedzieć jak ma on wyglądać, ile ma posiadać pomieszczeń, a też jak dużo mamy miejsca na jego ustawienie. Tylko wówczas możemy mieć świadomość, że wszystko zostanie robione w dobry sposób, a calutki budynek będzie dobrze funkcjonalny.

Działalność firmy oraz jej produkty z kategorii Porotherm

Wyrównanie pierwszej warstwy pustaków
Podstawowym materiałem budowlanym jest cegła. Otrzymuje ją się z gliny, wapna, piasku lub cementu w procesie wypalania i suszenia. W budownictwie cegły są wykorzystywane praktycznie wszędzie, buduje się z nich fundamenty, po całe budowle czy filary. Wyroby różnią się od siebie po pierwsze rozmiarem, ale także klasą. Klasa to wytrzymałość cegły, inaczej jej odporność na ścisk.

Ogrzanie swojego domu – przemyśl jego dobór

dom
Dom – jaki ma być? Przestronny – to na pewno. Poza tym także komfortowy, przytulny, rodzinny. I rzecz jasna ciepły – tak samo dosłownie, jak też w przenośni. W końcu każdy z nas ma czuć się w swoim domu dobrze. A o to na pewno nie jest prosto, kiedy w czasie zimy panują w nim arktyczne temp., a latem wręcz na odwrót – uciążliwe upały. O właściwej regulacji pod tym względem musimy więc pomyśleć już w fazie stawiania domu. A tak naprawdę już podczas robienia jego konceptu. Zastanówmy się nad tym, jak w przyszłości będzie to wyglądało.

Poważne grzechy i małe grzeszki gospodarzy domu, czyli jak wyposażyć pokoje, żeby potem się nie wstydzić

drzwi
Gruntowny remont domu bądź meblowanie budynku wzniesionego przed pięcioma miesiącami to tak zajmujące zajęcie, że można dość szybko zapomnieć o mniej oczywistych szczegółach. Zdarza się również, że pochłonięci i tapetowaniem, i sprzątaniem, i doglądaniem rzemieślników gospodarze w ogóle nie pamiętają o tym, by odpowiednio dobrać firanki do koloru ścian salonu. Pośpiech z pewnością nie bywa dobrym doradcą, lecz w obecnych czasach, niestety, wolnego czasu na przemyślenia mamy coraz mniej.