Kategorie
Okna - przegląd

Podstawowe wady i zalety żaluzji, jakie są dwa główne ich odmiany stosowane w domach i biurach

Poszukując pomysłu na ochronę pomieszczeń domowych przed słońcem i spojrzeniami wścibskich sąsiadów wielu ludzi coraz chętniej wybiera żaluzje. Są one estetyczne, trwałe i dające całkiem spore możliwości regulacji, trudno się więc dziwić, że zdobywają tak ogromną popularność. Najważniejszą ich cechą jest to, że da się w nich płynnie regulować ilość światła, które wpada do środka. Żaluzje można regulować dwoma sposobami.
Poszukując sposobu na ochronę pomieszczeń domowych przed promieniami słonecznymi i spojrzeniami wścibskich sąsiadów wielu ludzi coraz chętniej kupuje żaluzje. Są one trwałe, estetyczne i dające duże możliwości regulacji, zupełnie zrozumiałe więc jest, że zdobywają tak dużą popularność. Największą ich zaletą jest to, że da się w nich w płynny sposób regulować ilość padającego do wnętrza światła. Żaluzje można regulować na dwa sposoby.

żaluzje

Autor: zenjazzygeek
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszy to regulowanie, jaka część szyby będzie przez nie zasłonięta, można je całkowicie ściągnąć i pozostawić pustą szybę, a można zasłonić wszystko. Lecz w porównaniu z mechanizmem rolet żaluzje posiadają dodatkowo drugą regulację, a mianowicie kąta pod jakim są lamelki. Jeśli ustawi się je pod kątem prostym do szyby, to wówczas światło praktycznie nie będzie blokowane, jednak jeżeli zmieni się ich kąt na równoległy, to w takim przypadku zasłonią wszystko. Rozwiązanie tego typu daje ogromne możliwości na sterowanie ilością słonecznego światła we wnętrzu, a służą w tym celu bardzo proste i nieskomplikowane mechanizmy.

Najpopularniejsze żaluzje, jakie się sprzedaje, to będą żaluzje w wersji poziomej – idź na stronę. Składają się one z przykręconego na górze mechanizmu oraz pewnej ilości cienkich listewek nazywanych lamelami. Lamele mogą być wykonane z plastiku, drewna lub aluminium, a sterowanie nimi odbywa się przy pomocy żyłek, pokręteł i sznurków.

Zapewne interesują Cię inne informacje (http://domanski.com.pl/wewnetrzne-schody-drewniane-realizacje/). Z radością zapraszamy Cię do naszego następnego tekstu, który dla Ciebie opracowaliśmy. Należy tylko wejść w link.

żaluzje

Autor: Coulisse
Źródło: Coulisse

Poziome żaluzje najczęściej można spotkać w mieszkaniach i domach, tam też przy niedużych oknach bardzo dobrze się one sprawdzają.

Za to w obiektach publicznych oraz biurach, gdzie okna okna pcv łódź są dużo większe, coraz powszechniejsze się robią pionowe żaluzje, posiadają one znacznie szersze lamele i nieco inny mechanizm do sterowania. Żaluzje bardzo często są również elementem ozdobnym, spora ilość oferowanych wzorów, materiałów i kolorów sprawia, że każdy powinien coś dobrać do swojego wnętrza. Przy ochronie okien często stosuje się także siatki przeciwinsektowe, które zapobiegają dostawaniu się latających owadów do środka mieszkania.