Kategorie
Okna - przegląd

Podstawowe wady i zalety rolet, z jakiego powodu są one dzisiaj częściej wybierane od żaluzji

Rolety stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych zasłon i firanek, od lat stosowanych w oknach wielu mieszkań i domów. Całkiem niedawno dużą popularnością cieszyły się najróżniejsze żaluzje, lecz sporo osób narzekało na zacinające się mechanizmy albo problemy z czyszczenie. Żaluzje w dalszym ciągu często się kupuje, ale obecnie najchętniej klienci wybierają rolety, do czego przyczyniają się nie tylko ich dekoracyjne i funkcjonalne możliwości, ale także ogromna liczba oferowanych motywów i tkanin.
Rolety są doskonałą alternatywą dla typowych zasłon i firanek, od dawna używanych w oknach naszych domów i mieszkań. Przez pewien czas dużym zainteresowaniem się cieszyły różnego rodzaju żaluzje, ale wiele osób narzekało na zacinające się mechanizmy czy problemy z czyszczenie. Żaluzje w dalszym ciągu często się kupuje, lecz dzisiaj najchętniej klienci wybierają rolety, do czego będą się przyczyniać nie tylko ich możliwości funkcjonalne i dekoracyjne, lecz również bardzo duża liczba oferowanych materiałów i motywów.

roleta

Autor: Mardom
Źródło: Mardom
Rolety funkcjonują nieco odmiennie niż żaluzje, pozwalając tylko na zasłanianie lub odsłanianie okna. Żaluzje mogą dodatkowo pozwolić na ustawienie kąta poszczególnych pasków, ustawiając tym samym natężenie światła, lecz jest to okupione bardziej rozbudowanym mechanizmem. Zresztą w przeważającej części pomieszczeń, w jakich rolety są montowane, tego typu regulacja w zupełności starcza, a przeważnie montuje się je w łazienkach, pokojach czy salonach, wiele osób decyduje się również na ich kupno do kuchni. Rolety tekstylne Kraków (warto sprawdzić tego producenta) mają bardzo dużo zalet, trudno się więc dziwić, że są tak popularne.

Chcesz zgłębić swoją wiedzę na wybrany temat? Zapraszamy Cię zatem po inne wątki tu – najedź na link i przenieś się do nowej strony pełnej zajmujących postów.

Po pierwsze zapewniają sporą prywatność, jednym szybki ruchem można zasłonić roletę i odgrodzić się od świata zewnętrznego. Jednocześnie zastosowanie rolet zwiększa poziom bezpieczeństwa, gdyż po ich zasłonięciu dużo mniej widać, co znajduje się w środku, zwłaszcza przydaje się, jeśli mieszka się na przykład na samym dole. No i pamiętać też trzeba o najważniejszej funkcji, czyli osłonięciu przed słonecznymi promieniami.

Skręcona do końca roleta w zasadzie wcale nie będzie zasłaniać okna, więc słońce będzie padać z pełną mocą. Opuszczając roletę zasłania się całkowicie coraz większą część okna, czyli ogranicza ilość padającego do pomieszczenia światła.

Zainteresował Cię przedstawiany tekst? Jeżeli tak, to przeczytaj także uwagi z serwisu (http://www.eogniwa.pl/pl/c/Punkty-mocujace/49), ponieważ one również dotyczą pokrewnej kwestii.

Bardzo ważną rolę przy możliwościach zasłaniania pełni także rodzaj zastosowanego materiału. Jeśli materiał na roletę jest cienki, to i tak może się okazać, że sporą część światła będzie przepuszczał. Na szczęście wybór różnych tkanin jest tak duży, że każdy bez żadnego problemu znajdzie coś dla siebie.