Parę porad dla osób szukających mieszkania – nabyć lokal używany czy świeżo wybudowany od dewelopera

Wiele osób poszukując dla siebie mieszkania nie wie, czy kupić już zamieszkałe, na jakimś starszym osiedlu, czy jednak znaleźć całkowicie nowe, wprost od dewelopera. Obie te opcje będą mieć swoje wady i zalety, i należy wszystko dobrze wcześniej przemyśleć, zanim się podejmie ostateczną decyzję. Kupując używane mieszkanie w pewnym sensie się skazuje na to, co ktoś w nim wcześniej wykonał.
Wiele osób szukając lokum dla siebie nie wie, czy zdecydować się na używane, na jakimś starszym osiedlu, czy też wybrać zupełnie nowe, wprost od firmy deweloperskiej. Oba te rozwiązania będą mieć swoje wady i zalety, i należy wszystko porządnie wcześniej przemyśleć, zanim ostatecznie się wybierze. Kupując mieszkanie używane w pewnym sensie się skazuje na to, co ktoś w nim wcześniej wykonał.

Kameralne Osiedle Praha na Grochowie

Autor: PROFBUD
Źródło: http://www.profbud.info
Można rzecz jasna kupić mieszkanie do całkowitego remontu i go po swojemu urządzić, jednak większość oferowanych lokali jest w na tyle dobrym stanie, że jest to zupełnie nieopłacalne. Do plusów mieszkań używanych można zaliczyć mniejsze ceny, a także fakt, że doskonale się wie, jaka będzie wokół infrastruktura.

Ekscytujący tekst? Jeżeli tak sądzisz, kliknij ten link. Tam czeka na Ciebie więcej bonusów (http://www.iltex.pl/) – one również Cię bardzo zaciekawią.

Mimo wszystko jest to bardzo ważny element, zwłaszcza jeżeli się ma dzieci. Zawożenie pięciolatka na sąsiednie osiedle do lekarza czy przedszkola na pewno nie będzie ani tanie, ani wygodne. I poszukując mieszkania na jednym ze starszych osiedli można to wszystko dokładnie posprawdzać.

Kilka porad dla ludzi, którzy szukają mieszkania – zakupić lokal używany czy świeżo wybudowany prosto od deweloperaWielu ludzi będzie jednak wolało kupić mieszkanie zupełnie nowe, które będzie można po swojemu umeblować i wykończyć. Rzecz jasna taki zakup także będzie miał sporo zalet, choć trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw, żeby nie było później problemów z transakcją.

Po pierwsze nowe mieszkania Praga (sprawdź na stronie dewelopera) będą trochę droższe od używanych, poza tym otrzyma się je w stanie surowym i trzeba jeszcze zaplanować odpowiednią kwotę na wykończenie. Koniecznie przed zakupem należy dokładnie zapoznać się przedwstępną, w jakiej określa się prawa i obowiązki obu stron.

Często deweloperzy naciągają to w swoją stronę, można wówczas spróbować wynegocjować zmianę niekorzystnych zapisów.

Wciągający tekst? Jeżeli jesteś tego zdania, to równie absorbujące treści poznasz również we wpisie (http://zleceniomat.pl/wywoz-gruzu), który jest tu.

Warto także mieć na uwadze to, że nowe mieszkania na grochowie budowane są często w miejscach, w jakich nie ma jeszcze wielu potrzebnych do normalnego życia obiektów i instytucji, warto dowiedzieć się, jak będzie planowany ich rozwój.