Kategorie
Zaprojektuj mieszkanie

Oszczędzające energię domy – pieśń przyszłości czy może realia? Znacząca oszczędność pieniędzy

Od pewnego czasu branża budownicza działa nad wcieleniem tematów energooszczędności i pasywności nowych mieszkań. Również w polskich realiach planuje się wiele projektów i w ich następstwie realizacji szablonowych domów pasywnych, które zaczynają cieszyć się sporym powodzeniem i znajdują chętnych nabywców.
Od dłuższego okresu branża budownicza działa nad wdrożeniem zagadnień energooszczędności i pasywności nowych mieszkań. Również w polskich realiach planuje się wiele projektów i późniejszych gotowych realizacji pokazowych domów pasywnych, które coraz chętniej znajdują chętnych nabywców.

Polakom przestają wystarczać żarówki energooszczędne czy domowe systemy odzyskiwania wody. Projekty domów energooszczędnych stają się coraz modniejsze i każdy, kto obecnie podchodzi do budowy wolnostojącego domu, rozważa najnowocześniejsze rozwiązania.

Przeczytaj także te informacje: .

Dom oszczędzający energię posiada dobrą izolację okien, drzwi, ram i framug, aby nie tworzyły się mostki cieplne), dobre funkcjonujący i pozbawiony usterek system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła oraz działającą instalację c.o.. Co więcej, dom energooszczędny musi zużywać minimalną ilość energii używanej codziennie (dom (Szczegóły Tutaj)atło, praca urządzeń gospodarstwa domowego itp). Powinien równocześnie przyczynić się do znaczącej redukcji emitowania CO 2 do atmosfery i – na ile to możliwe – wykorzystywać spory procent energii odnawialnej, na przykład – ze słońca, wiatrowej.

dom

Autor: Jeffrey Beall
Źródło: http://www.flickr.com

Rysunki energooszczędnych i pasywnych domków budowane są w oparciu o wieloletnie obserwacje i analizy a także wiedzę o wpływie różnych czynników na ubytki ciepła przez domek, można podjąć odpowiednie działania, powodujące jego redukcję. Każde z wprowadzonych rozwiązań przynosi znaczną różnicę na plus w bilansie energetycznym, ale dopiero użycie ich kompleksowo gwarantuje pełny rezultat. Domy parterowe nowoczesne podejścia mają wcielone automatycznie, domy wielokondygnacyjne powoli także stają się coraz bardziej energooszczędne. Kluczowe jest także to, że dom postawiony dziś spełni założenia za kilka czy kilkanaście lat, co bardzo wpłynie na jego wartość rynkową.

Poznaj więcej:

Nieźle przemyślane projekty domów energooszczędnych gwarantują, że zbudowane z nich domy parterowe nowoczesne będą cieszyły posiadaczy stosunkowo niskimi rachunkami i bezproblemowością. A im droższa będzie energia, tym większe uzyskiwane oszczędności. dom (zobacz https://www.domymax.pl/projekty-domow/domy-rodzinne/)