Tag Archive: ogrzewanie

ogrzewanie

Rodzaje i zadania urządzeń wentylacyjnych w różnych obiektach

klimatyzacja w budynku
Praktycznie od najdawniejszych czasów wiadome jest, jak istotne jest odpowiedniej jakości powietrze we wnętrzach, gdzie przebywa się w życiu codziennym. Nieutrudnione oddychanie przykładowo w miejscu pracy jest czynnikiem, który musi być bezdyskusyjnie zagwarantowany. Analogicznie rzecz wygląda w domach mieszkalnych, czyste powietrze jest na przykład bardzo ważne podczas snu.

Ogrzanie swojego domu – przemyśl jego dobór

dom
Dom – jaki ma być? Przestronny – to na pewno. Poza tym także komfortowy, przytulny, rodzinny. I rzecz jasna ciepły – tak samo dosłownie, jak też w przenośni. W końcu każdy z nas ma czuć się w swoim domu dobrze. A o to na pewno nie jest prosto, kiedy w czasie zimy panują w nim arktyczne temp., a latem wręcz na odwrót – uciążliwe upały. O właściwej regulacji pod tym względem musimy więc pomyśleć już w fazie stawiania domu. A tak naprawdę już podczas robienia jego konceptu. Zastanówmy się nad tym, jak w przyszłości będzie to wyglądało.

Charakterystyka energetyczna – chronienie środowiska w Twoim domu

budynek energooszczędny Libeskind Villa
Świadectwo energetyczne jest weryfikacją jakości użytkowej i rynkowej budynku czy mieszkania. To dokument, który ma prawo wystawić wyłącznie profesjonalista. Wyznacza wielkość energii potrzebnej do pokrycia zapotrzebowania związanego z użytkowaniem budynku bądź pomieszczeń. W skład zapotrzebowania na energię wlicza się: ogrzewanie, ciepłą wodę, wentylację i klimatyzację.

Rozdział kosztów zakupionego ciepła na pojedyncze kawalerki

Jedną z podejść rozdziału cen zakupionego ciepła na pojedynczych klientów lokali w obiektach wielolokalowych jest procedura z przeznaczeniem podzielników wartości ogrzewania.
Podzielniki kosztów ogrzewania nie są urządzeniami pomiarowymi, nie podlegają wiec legalizacji.
Ich wskazania nie demonstrują wielkości jednostek ciepła odebranego przez grzejnik, na jakim zostały zainstalowane.