Tag Archive: ogrzewanie

ogrzewanie

Rozdział kosztów zakupionego ciepła na pojedyncze kawalerki

Jedną z metod rozdziału cen zakupionego ciepła na poszczególnych użytkowników lokali w budynkach wielolokalowych jest strategia z zastosowaniem podzielników wartości ocieplania.
Podzielniki kosztów ogrzewania nie są sprzętami pomiarowymi, nie podlegają wiec legalizacji.
Ich wskazania nie demonstrują liczby jednostek ciepła odebranego przez grzejnik, na którym zostały zainstalowane.

Ogrzanie swojego domu – przemyśl jego dobór

dom
Dom – jaki powinien być? Duży – to na pewno. Poza tym również wygodny, przytulny, rodzinny. I naturalnie ciepły – i to zarówno dosłownie, jak i w przenośni. W końcu każdy z nas ma czuć się we własnym domu dobrze. A o to na pewno nie jest łatwo, kiedy zimą panują w nim arktyczne temperatury, latem z kolei wręcz na odwrót – męczące upały. O odpowiedniej regulacji pod tym względem powinniśmy w takim razie pomyśleć już w fazie budowy domu. A tak naprawdę już w trakcie wykonywania jego projektu. Pomyślmy o tym, jak w przyszłości będzie to wyglądało.

Rodzaje i zadania urządzeń wentylacyjnych w różnych obiektach

klimatyzacja w budynku
W zasadzie od zawsze oczywiste jest, jak istotne jest odpowiednio czyste powietrze w pomieszczeniach, gdzie przebywa się w życiu codziennym. Bezproblemowe oddychanie przykładowo w miejscu pracy jest elementem, który musi być bezwzględnie zapewniony. Analogicznie kwestia prezentuje się w prywatnych domach, wysokiej jakości powietrze jest na przykład niezwykle ważne podczas snu.