Tag Archive: ogrzewanie

ogrzewanie

Ogrzanie swojego domu – przemyśl jego dobór

dom
Dom – jaki ma być? Duży – to na pewno. Co więcej także komfortowy, przytulny, rodzinny. I rzecz jasna ciepły – i to zarówno dosłownie, jak i w przenośni. Przecież każdy z nas ma czuć się we własnym domu dobrze. A o to z pewnością nie jest prosto, kiedy zimą panują w nim arktyczne temp., latem natomiast zupełnie przeciwnie – niesamowite upały. O odpowiedniej regulacji pod tym względem powinniśmy w związku z tym pomyśleć już w fazie budowy domu. A właściwie już podczas opracowywania jego projektu. Zastanówmy się nad tym, jak w przyszłości będzie to wyglądało.

Rodzaje i zadania urządzeń wentylacyjnych w różnych obiektach

klimatyzacja w budynku
Praktycznie od zawsze wiadome jest, jak ważne jest odpowiednio czyste powietrze w pomieszczeniach, gdzie przebywa się w życiu codziennym. Bezproblemowe oddychanie chociażby w miejscu pracy jest elementem, który musi być bezwzględnie zapewniony. Analogicznie rzecz prezentuje się w domach mieszkalnych, wysokiej jakości powietrze jest przykładowo bardzo ważne podczas snu.

Charakterystyka energetyczna – chronienie środowiska w Twoim domu

budynek energooszczędny Libeskind Villa
Świadectwo energetyczne jest weryfikacją jakości użytkowej i rynkowej budynku czy mieszkania. To dokument, który ma prawo wystawić wyłącznie profesjonalista. Wyznacza wielkość energii potrzebnej do pokrycia zapotrzebowania związanego z użytkowaniem budynku bądź pomieszczeń. W skład zapotrzebowania na energię wlicza się: ogrzewanie, ciepłą wodę, wentylację i klimatyzację.

Rozdział kosztów zakupionego ciepła na pojedyncze kawalerki

Jedną z podejść rozdziału cen zakupionego ciepła na pojedynczych klientów lokali w obiektach wielolokalowych jest procedura z przeznaczeniem podzielników wartości ogrzewania.
Podzielniki kosztów ogrzewania nie są urządzeniami pomiarowymi, nie podlegają wiec legalizacji.
Ich wskazania nie demonstrują wielkości jednostek ciepła odebranego przez grzejnik, na jakim zostały zainstalowane.