Kategorie
Zaprojektuj mieszkanie

Odwieczne pragnienie – własny dom z ogródkiem. Jak to osiągnąć? Czy mamy na to szanse? Jakie istnieją możliwości?

Własny dom i wspaniały, chociażby nieduży, ale własny ogród, to marzenie wielu z nas. Problem jednakowoż w tym, że często marzenia nie mają pokrycia w realności. Często więc, gdy już faktycznie czujemy, że oto to ten czas, jak kupimy dom, poświecimy się, bo będziemy mocniej i intensywniej pracować, by zapłacić kredyt, kiedy postanowienie jest już mocne, znów musimy odłożyć postanowienia na bliżej niesprecyzowany czas. A wszystko to przez ceny, które mogą wystraszyć nawet najbardziej przekonanego do tej inwestycji człowieka. Co więc zrobić, żeby zrealizować swoje marzenia, aby kupić dom?
Własny dom i niezwykły, choćby skromny, lecz własny ogród, to pragnienie wielu z nas. Problem jednakże w tym, że często takie pragnienia nie mają pokrycia w realności. Często więc, kiedy już rzeczywiście czujemy, że oto to ten czas, jak kupimy dom, poświecimy się, bo będziemy jeszcze bardziej i intensywniej pracować, by zapłacić kredyt, gdy postanowienie jest już silne, znowu musimy odłożyć postanowienia na bliżej nieokreśloną przyszłość. A wszystko to przez ceny, które mogą przerazić nawet najbardziej przekonanego do tej inwestycji człowieka. Co w takim momencie zrobić, ażeby zrealizować swoje marzenia, by kupić dom?

projekt domu

Autor: 準建築人手札網站 Forgemind ArchiMedia
Źródło: http://www.flickr.com
Najłatwiej powiedzieć, żeby odziedziczyć po kimś ziemię lub dom. To oczywiście żart, lecz niektórzy dochodzą już do tego typu absurdu, że w sumie tylko takie przychodzą myśli.

Szczerze zalecam ten artykuł wszystkim, którzy bez efektów szukają materiałów o pokrewnej problematyce i które są równie emocjonujące. Kliknij i zobacz!

Mają już dość i wydaje im się, iż nigdy nie będzie ich stać na własny dom. Na szczęście istnieje ewentualność, aby za dosyć atrakcyjną cenę mieć swój dom. Wiadomo, nikt nie może potwierdzić, iż możemy kupić dom (zobacz cięcie betonu) za małe pieniądze, bo tego typu inwestycja zawsze będzie kosztować. Niemniej, istnieje sposób, aby zminimalizować koszty postawienia domu.

projekt mojego domu

Autor: 準建築人手札網站 Forgemind ArchiMedia
Źródło: http://www.flickr.com

Jeden ze sposobów to kupno ziemi rolnej zamiast budowlanej. To często lepszy pomysł, a z pewnością tańszy niż zakup ziemi budowlanej. Wiadomo jednak, że nie jest tak wszystko bezproblemowo, gdyż powinniśmy taką ziemię odrolnić, a ma to związek z różnymi formalnościami, tak więc jeśli planujemy zaoszczędzić musimy poświęcić na to trochę więcej czasu. Drugi sposób to nabycie domu na zamówienie, z gotowego projektu. To w rzeczy samej najlepsza metoda, by dużo zaoszczędzić. Oferowane są projekty bardzo korzystne cenowo, od małych domków, na przykład sześć dziesięciometrowych, po większe projekty domów jednorodzinnych z garażem lub projekty domów do 100 m2 z garażem.

Oczywiście wszystko jest zależne od tego, ile mamy w portfelu, lecz warto wiedzieć, że korzysta z tej możliwości coraz więcej osób. To szczególnie odpowiednie dla ludzi, którzy poszukują gotowego projektu, a jednocześnie nie chcą nie wiadomo, jak wielkiego domu. Jeśli więc złączymy te dwie możliwości: nabycie rolnej ziemi i dom z przygotowanego wcześniej projektu, to mamy szansę na wielką oszczędność i spełnienie swoich marzeń.