Kategorie
Zaprojektuj mieszkanie

O czym pamiętać należy przy projektowaniu i budowie garażu, na co zwracać uwagę przy projekcie.

Dobrze postawiony garaż będzie służył przez długie lata, z tego też powodu należy chwilę chwil poświęcić na jego odpowiedni wybór. Przede wszystkim garaże służą w charakterze miejsc parkingowych, lecz również jako miejsca na przetrzymywanie narzędzi i sprzętów, czy też jako warsztaty. Dlatego też należy ich budowę dokładnie przemyśleć i zastanowić się nad wszystkimi potrzebami. Znacznie prościej będzie w czasie budowy całości zaprojektować wszystko tak jak się będzie chciało, niż za jakiś czas robić małą rewolucję i zajmować się jakąś rozbudową.
Odpowiednio postawiony garaż służył będzie przez długie lata, dlatego też warto poświęcić parę chwil na jego właściwy wybór. Przede wszystkim garaże służą w charakterze miejsc parkingowych, lecz również w roli miejsc na przetrzymywanie narzędzi i sprzętów, czy jako warsztaty. Z tego też powodu należy ich budowę dokładnie przemyśleć i zastanowić się nad wszystkimi potrzebami. Znacznie prościej jest w czasie stawiania wszystkiego zaprojektować wszystko tak jak się będzie chciało, niż za kilka lat robić małą rewolucję i zajmować się jakąś rozbudową.

murowany garaż

Autor: Kevin Dooley
Źródło: http://www.flickr.com

Budowa garażu murowanego powinna się zacząć od znalezienia właściwego projektu. Garaż często stanowi integralną część domu, i wtedy stawia się wszystko jako jedną całość, a może również być zupełnie niezależnym obiektem. Wybór najlepszej opcji w dużym stopniu uzależniony będzie od wielkości działki oraz wymagań właściciela, każda opcja będzie posiadać jakieś wady i zalety, i przed końcową decyzją powinno się wszystko dobrze przemyśleć.zobacz pod linkiem stal zbrojeniowa stal zbrojeniowaNajważniejszą zasadą podczas wybierania lokalizacji na garaż powinna być prostota dojazdu, gdyż droga która do niego prowadzi powinna być utwardzona. Z tego też powodu lepiej jest zrezygnować z garażu gdzieś na tyłach domu, gdzie będzie trzeba okrążać cały budynek, zdecydowanie lepiej będzie wówczas wybudować oddzielny obiekt. W takiej sytuacji powinno się tylko mieć na uwadze to, żeby swoim charakterem i rodzajem wykończenia nawiązywał do pozostałych budynków, najlepiej jeśli zaprojektuje go ten sam architekt, co dom.

brama garażowa

Autor: mrhayata
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierając murowaną wersję garażu trzeba się liczyć ze dużo wyższymi wydatkami, gdyż ogólny koszt takiej inwestycji wynieść może nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, lecz równocześnie znacznie większego komfortu używania. Koszty te są orientacyjne i znacznie się mogą wahać zależnie od użytych rozwiązań i materiałów. Na przykład jeśli ktoś wybierze wiśniowski bramy segmentowe z automatycznym sterowaniem, to do całej wyceny trzeba będzie następne parę tysięcy złotych dorzucić.