Tag Archive: mieszkania

mieszkania

Kupujemy mieszkanie we Wrocławiu

klucz
Kupno nieruchomości to jedna z najistotniejszych życiowych decyzji – wszak nawet małe domu są obecnie bardzo niekorzystne cenowo, zatem zdecydowana większość osób bierze wieloletni kredyt bankowy. Jednak w tym artykule dosyć nic o niewielkich domach: sporo było powiedziane o kawalerkach albo standardowych dwupokojówkach.

Jak przygotować się do budowy swojego wyśnionego domu, jakie są możliwości jeśli chodzi o plany budynków

budowa domu
Jest takie powiedzenie, że jedną z trzech rzeczy, którą powinien zrobić prawdziwy facet, jest postawienie swojego domu. Wiele osób uważa, że jest to bardzo trudne wyzwanie, szczególnie w naszym kraju, gdzie poziom dochodów jest daleko za pozostałymi krajami w Europie. Jednak jeżeli ktoś się już porwie na takie wyzwanie, to liczyć się musi z tym, że będzie sporo spraw do wyjaśnienia. Zacząć tak naprawdę się powinno od wyszukania odpowiedniej działki, tu tak naprawdę warto zastanowić się porządnie nad lokalizacją, bo przez następne kilkadziesiąt lat trzeba będzie stamtąd dojeżdżać w różne miejsca.

Parę porad dla osób szukających mieszkania – nabyć lokal używany czy świeżo wybudowany od dewelopera

warszawa
Wiele osób poszukując dla siebie mieszkania nie wie, czy kupić używane, na jednym ze starszych osiedli, czy jednak wybrać zupełnie nowe, prosto od dewelopera. Obie te opcje będą mieć swoje wady i zalety, i warto wszystko porządnie przemyśleć wcześniej, zanim ostatecznie się wybierze. Kupując mieszkanie używane w pewnym sensie się skazuje na to, co ktoś wcześniej w nim robił.