Kategorie
Drzwi drewniane, zewnętrzne, itd.

Klasyka w nowym wydaniu czy nowoczesny minimalizm?

Drzwi wymuszają styl, dodają domowi urody i otwierają na świat. W związku z tym powinny nie tylko chronić, ale i zachwycać urodą!
Drzwi narzucają styl, dodają wnętrzom urody i otwierają na świat. Dlatego muszą nie tylko chronić, ale i dobrze wyglądać!

drzwi

Autor: CAL
Źródło: CAL
Z całą pewnością inaczej urządzimy dom klasyczny, inaczej nowoczesny. Styl klasyczny to jakość materiału i staranność detalu. Mimo iż dzisiejsze drzwi wytwarzane z tworzyw sztucznych są sporo tańsze, z trudem przychodzi im całkowite wyparcie drzwi (www.invado.pl/) drewnianych. Najbardziej istotną ich zaletą jest elegancki, wyszukany wygląd oraz zawsze na czasie styl. Możliwości kolorystyczne, w jakich można dzisiaj wybrać drzwi drewniane, są wręcz nieograniczone. Nie lada znaczenie ma także duża trwałość wyrobów drewnianych, które łatwo można odnowić. Drewno to piękno, ciepło, ponadczasowość, a także materiał w całości ekologiczny.

W przypadku wnętrz nowoczesnych, mamy większą dowolność działań. Trafnym wyborem okażą się drzwi z elementami ze stali i chromu. Przebojem są zawiasy, które pozwalają szybko i bezproblemowo zmienić stronę, na którą drzwi się otwierają. Na zewnątrz czy do zewnątrz – nie ma problemu. Zwróćmy uwagę na gadżety: schowane zawiasy czy zamek magnetyczny, dzięki któremu drzwi będą otwierały się ciszej.

Zaciekawił Cię prezentowany materiał? Jeśli tak, to przeczytaj dodatkowo szczegóły pod źródłem (https://www.wiazar-system.pl/oferta/budownictwo-mieszkaniowe/). Zobaczysz wtedy ponadto inne informacje związane z omawianą tematyką.

Nie zapominajmy, że klamki są jak biżuteria dla drzwi – polecane produkty. Mogą zepsuć cały efekt, podobnie jak nieodpowiednio dopasowany naszyjnik dla najpiękniejszej kreacji.

drzwi

Autor: INVADO
Źródło: INVADO

Uważajmy też, kolor drzwi i podłóg był w podobnym odcieniu, ale pod żadnym pozorem nie identyczny. Inaczej wszystko zleje się w jedną plamę. Aby uchronić się przed nijakim efektem najlepszym posunięciem jest pomalowanie drzwi i okien na piękną, elegancką i zawsze modną biel.

Na jaki model drzwi decydujemy się najczęściej? Drzwi z naturalnym fornirem, najlepiej dębowym oraz z drzewa egzotycznego. Zaletą tego rodzaju drzwi jest szlachetny wygląd i niepowtarzalność słojów. Jednak dla szczególnie wybrednych klientów występuje też fornir modyfikowany, który mimo, iż z naturalnego drewna, jest tak wykonany, że rysunek słojów oraz kolory każdego modelu nie różnią się.

To kompromis między skomplikowanym technologiom modyfikacji drewna a naturą. A efekt? Zachwycający.