Kategorie
Drzwi drewniane, zewnętrzne, itd.

Każdy śni o tym,aby kupić własne mieszkanie, czyli rynek wtórny , a może pierwotny?

Aktualnie coraz więcej świeżo upieczonych małżeństw decyduje się na kupno własnego M. Mieszkanie kątem u rodziców bądź teściów jest dla nie do zaakceptowania. Natomiast wieloletnie wynajmowanie mieszkania to z kolei marnowanie pieniędzy – przez cały rok można przeznaczyć na ten cel naprawdę okrągłą sumę pieniędzy. Zakup własnego mieszkania wydaje się być więc wyjściem doskonałym. Nasuwa się jednak pytanie, czy bardziej korzystnym rozwiązaniem są mieszkania deweloperskie lub te z rynku wtórnego.
Obecnie coraz więcej osób, które niedawno zawarły związek małżeński decyduje się na kupno własnego mieszkania. Mieszkanie kątem u rodziców bądź teściów jest dla nie do zaakceptowania. Natomiast ciągnące się latami wynajmowanie mieszkania to z kolei marnowanie pieniędzy – w ciągu roku można stracić naprawdę niemało pieniędzy. Kupno własnego mieszkania wydaje się być więc pomysłem doskonałym. Przychodzi do głowy jednak pytanie, czy korzystniejszym rozwiązaniem są mieszkania deweloperskie lub te z rynku o charakterze wtórnym.

mieszkanie

Źródło: www.morguefile.com
Mieszkania deweloperskie, albo nowe mieszkania, to rozwiązanie o wiele droższe niż kupno z rynku o charakterze wtórnym. Pomimo tego właśnie na nie decyduje się coraz więcej młodych ludzi, którzy chcą mieć własne M – mieszkania deweloperskie. Decydując się na nowe mieszkania, otrzymuje się M w stanie surowym. Dzięki temu można je urządzić dokładnie tak, jak się wymarzyło. Jednocześnie pomija się wszystkie prace mające związek z usunięciem śladów po dawnych właścicielach. Nie należy więc zbijać starej glazury czy zeskrobywać ze ścian brzydkiego koloru, licząc się z tym, że i tak będzie przebijał przez ten, który dopiero zostanie położony.

Dzięki temu wykończenie (wykonczenie pod klucz warszawa) zgodnie z własnymi marzeniami możliwe jest o wiele szybciej. Nowe mieszkania, które powstają współcześnie, to innowacyjne budownictwo, które obejmuje nie tylko same mieszkania (przeniesiony tutaj), ale także garaże i miejsce zabaw dla dzieci . Jest to więc idealne wyjście dla tych wszystkich, którzy posiadają własne auto lub dzieci w wieku przedszkolnym. Mieszkania z rynku wtórnego są wprawdzie o wiele tańsze, ale zazwyczaj ich stan techniczny jest straszny.

mieszkanie

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com
Wymagają zazwyczaj kompleksowego remontu, który pochłania także duże środki finansowe. Jednocześnie wcale nie pozwalają na szybsze wprowadzenie się. Chyba że komuś nie przeszkadza to, że w mieszkaniu odbywa się właśnie generalny remont. Do tego dochodzi fakt, że przeważająca część mieszkań z rynku wtórnego to mieszkania wykonane jeszcze w budownictwie starego typu. Bloki są zazwyczaj nieocieplone, klatki schodowe zdewastowane, nie ma garażu, a plac zabaw dla najmłodszych to zazwyczaj tylko ulotne wspomnienie. Mieszkania deweloperskie są więc dużo korzystniejszym rozwiązaniem, które koniec końców pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale też dużą ilość pieniędzy.