Kategorie
Drzwi drewniane, zewnętrzne, itd.

Każdy śni o tym,aby kupić własne mieszkanie, czyli rynek wtórny , a może pierwotny?

Obecnie coraz więcej młodych ludzi decyduje się na zakup własnego M. Mieszkanie kątem u rodziców lub teściów jawi im się jako nie do zaakceptowania. Natomiast ciągnące się latami wynajmowanie mieszkania to z kolei wyrzucanie pieniędzy w błoto – w ciągu roku można wydać naprawdę niemało pieniędzy. Kupno własnego M wydaje się być więc rozwiązaniem bardzo dobrym. Nasuwa się jednak pytanie, czy lepszym rozwiązaniem są mieszkania deweloperskie lub te z rynku wtórnego.
Obecnie coraz więcej osób, które niedawno zawarły związek małżeński decyduje się na kupno własnego mieszkania. Mieszkanie kątem u rodziców bądź teściów jest dla nie do zaakceptowania. Natomiast ciągnące się latami wynajmowanie mieszkania to z kolei marnowanie pieniędzy – w ciągu roku można stracić naprawdę niemało pieniędzy. Kupno własnego mieszkania wydaje się być więc pomysłem doskonałym. Przychodzi do głowy jednak pytanie, czy korzystniejszym rozwiązaniem są mieszkania deweloperskie lub te z rynku o charakterze wtórnym.

mieszkanie

Źródło: www.morguefile.com
Mieszkania deweloperskie, albo nowe mieszkania, to rozwiązanie o wiele droższe niż kupno z rynku o charakterze wtórnym. Pomimo tego właśnie na nie decyduje się coraz więcej młodych ludzi, którzy chcą mieć własne M – mieszkania deweloperskie. Decydując się na nowe mieszkania, otrzymuje się M w stanie surowym. Dzięki temu można je urządzić dokładnie tak, jak się wymarzyło. Jednocześnie pomija się wszystkie prace mające związek z usunięciem śladów po dawnych właścicielach. Nie należy więc zbijać starej glazury czy zeskrobywać ze ścian brzydkiego koloru, licząc się z tym, że i tak będzie przebijał przez ten, który dopiero zostanie położony.

Dzięki temu wykończenie (wykonczenie pod klucz warszawa) zgodnie z własnymi marzeniami możliwe jest o wiele szybciej. Nowe mieszkania, które powstają współcześnie, to innowacyjne budownictwo, które obejmuje nie tylko same mieszkania (przeniesiony tutaj), ale także garaże i miejsce zabaw dla dzieci . Jest to więc idealne wyjście dla tych wszystkich, którzy posiadają własne auto lub dzieci w wieku przedszkolnym. Mieszkania z rynku wtórnego są wprawdzie o wiele tańsze, ale zazwyczaj ich stan techniczny jest straszny.

mieszkanie

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com
Wymagają zazwyczaj kompleksowego remontu, który pochłania także duże środki finansowe. Jednocześnie wcale nie pozwalają na szybsze wprowadzenie się. Chyba że komuś nie przeszkadza to, że w mieszkaniu odbywa się właśnie generalny remont. Do tego dochodzi fakt, że przeważająca część mieszkań z rynku wtórnego to mieszkania wykonane jeszcze w budownictwie starego typu. Bloki są zazwyczaj nieocieplone, klatki schodowe zdewastowane, nie ma garażu, a plac zabaw dla najmłodszych to zazwyczaj tylko ulotne wspomnienie. Mieszkania deweloperskie są więc dużo korzystniejszym rozwiązaniem, które koniec końców pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale też dużą ilość pieniędzy.