Kategorie
Drzwi drewniane, zewnętrzne, itd.

Jakie zawiasy dobrać do mebli a jakiego rodzaju do okien?

Bez odpowiednich zawiasów jakikolwiek ruchomy element w drzwiach czy bramach nie może funkcjonować. One na rynku są w różnych odmianach.
Takim składnikiem jest zawias.
Bez odpowiednich zawiasów żaden ruchomy składnik w drzwiach czy oknach nie może działać. One na rynku są w różnych wersjach.
Takim elementem jest zawias.

Nie każdy jednak wie, że zawiasy mogą odróżniać się wzajemnie nie tylko materiałem, z jakiego zostały zrobione, lecz również konstrukcją i sposobem działania. Szeroki wybór zawiasów, czyli przegubów meblowych zapewni mocne ustawienie mebli, ale też płynne funkcjonowanie wszystkich ruchomych składników. Wybierając przeguby do drzwi regałów, trzeba wybrać je ze względu na materiał, z jakiego są zrobione. Można kupić przeguby dedykowane do regałów drewnianych, ze szkła czy też z płyty wiórowej. Potem trzeba brać pod uwagę typ drzwiczek. Przeguby do drzwiczek wpuszczanych są montowane w środku regału i są umieszczone między bocznymi ścianami.witryna beton dekoracyjny do łazienki beton dekoracyjny do łazienkiJak drzwiczki montowane są na zewnątrz korpusu, wówczas zamontujemy innego rodzaju przeguby. Jeszcze odmienne są instalowane do drzwi składanych albo umieszczanych w rogu.

tynk silikonowy

Autor: LAKMA
Źródło: LAKMA
Specjalne zawiasy montowane są w bramach. Powinny one realizować surowe wymagania odnośnie wytrzymałości. Zazwyczaj są one robione ze stali ocynkowanej. Musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na ciężar, jaki mogą wytrzymać. Możemy także nabyć zawiasy samozamykające. Nastawiane przeguby bramowe posiadają odpowiedni zakres regulowania. Mogą być spawane albo przykręcane. Toczone przeguby bramowe moglibyśmy kupić z kulką lub bez niej.

Moglibyśmy nabyć także zawiasy specjalne z podkładką z mosiądzu. Do lekkich bram i furtek(polecamy producenci paneli ogrodzeniowych) moglibyśmy kupić przeguby bramowe pasowe. Podczas zakupu zawiasów okiennych, należy zwrócić uwagę na surowiec, z jakiego jest wyprodukowane okno.