Kategorie
Okna - przegląd Zaprojektuj mieszkanie

Jakie mamy zastosowanie styropianu w zakresie izolacji dachu? O jakich rzeczach należy pamiętać?

Rzeczywiście wybór styropianów jest całkiem spory oraz czasami niejeden inwestor myśli, jakiego rodzaju styropian na ocieplenie domu kupić. Zależy to od różnych rzeczy, a przede wszystkim od tego, gdzie potrzeba nam użyć styropianu. Jeżeli zobaczymy jakie są możliwości, w takim wypadku będzie nam łatwiej dokonać wyboru, czy wolimy normalny styropian czy może styropapa producent.
Rzeczywiście wybór styropianów jest naprawdę duży i czasami niejeden inwestor myśli, jakiego typu styropian do ocieplenia domu wybrać. Zależy to od wielu czynników, a głównie od tego, gdzie potrzeba nam użyć styropianu. Gdy zobaczymy jakie są możliwości, wtedy będzie nam prościej wybrać, czy wolimy normalny styropian czy może styropapa producent.

płyty styropianowe
Szczególnie ważna jest izolacja ocieplająca dachu ze styropianu. Od jej doboru zależy w jaki sposób nasz dach będzie się sprawował oraz czy spełni swoją rolę w zakresie odpowiedniej ochrony przed niepożądanymi czynnikami. O takich rzeczach należy myśleć jeśli chodzi o budowę dachu dwuspadowego, jak i płaskiego, choć w wielu takich sytuacjach bez wątpienia dobrze jest polecić styropian spadkowy, porównaj styro-papa.pl/Warto wiedzieć, iż przez dach tracimy jakieś 30% ciepła, które szybuje do góry do najwyższych kondygnacji budynku.

W pomieszczeniach nieużywanych ocieplania potrzebuje jedynie strop, zaś w ostatniej ogrzewanej kondygnacji musimy ocieplić styropianem tylko stropodach. Izolację ocieplającą ze styropianu wykonuje się między albo ponad krokwiami, jak również, jednak nie tak często od spodu krokwi. Najmniejsza grubość ocieplenia dachu to styropian – (zobacz by porównać) 10 centymetrów, zaś najlepsza grubość izolującego materiału ze styropianu wynosi mniej więcej 15-20 centymetrów. Izolacja cieplna ze styropianu pomiędzy krokwiami zrobiona jest wtedy, jak pokrycie dachu jest już ukończone. Niezbędne jest w tej sytuacji zaizolowanie wszystkich mostków termicznych poprzez wykorzystanie izolacji zabezpieczającej przed temperaturą w podwójnej warstwie styropianu z przesunięciem względem siebie.

Izolacja chroniąca przed działaniem temperatury, ze styropianu nad krokwiami robiona jest często wtedy, jak budujemy dach dwuspadowy. Płyty styropianu muszą być bardzo wytrzymałe, by podtrzymać ciężar drewnianej konstrukcji jak również tego co jest na dachu. Powinny także odznaczać się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła i chłonnością wilgoci. Najlepiej je kłaść na przymocowanych do krokwi belkach. Bardzo nadaje się do tego styropian z papą. Takie rozwiązanie na pewno będzie skutkowało wytrzymałą konstrukcją.