Kategorie
Drzwi drewniane, zewnętrzne, itd.

Jaki zaczep należy zalożyć do drzwi stalowych?

Zaczep tego typu montuje się w drzwiach, jakie utrudniają wstęp do określonych pomieszczeń. Są montowane w prostych domofonowych instalacjach jak i w skomplikowanych instalacjach w pomieszczeniach użyteczności publicznej.
Zaczep tego typu montuje się w drzwiach, jakie ograniczają wstęp do określonych pomieszczeń. Są montowane w nieskomplikowanych domofonowych instalacjach jak i w skomplikowanych instalacjach w pomieszczeniach użyteczności publicznej.

Izolacja domu pozwala oszczędzić na ogrzewaniu domu

Autor: Isover
Źródło: Isover
Mamy na myśli zaczep (znajdź odpowiedź) elektromagnetyczny. Do miejsc, w których jest najistotniejsze ograniczenie wstępu osobom nieuprawnionym, należy montować elektrozaczepy normalne, które zostają odblokowywane po otrzymaniu napięcia. Wtedy awaria systemu kontroli bądź zanik zasilania, nie ma roli na bezpieczeństwo budynku chronionego. W przypadku braku zasilania dostęp do budynku zostaje zablokowany. Wówczas wejście do budynku wymagać mogłoby wykorzystania mechanicznego klucza. W obiektach, w jakich najbardziej istotne jest bezpieczeństwo pracowników, trzeba montować elektrozaczepy rewersyjne lub zwory elektromagnetyczne. Wejścia zabezpieczone takimi zamkami będą w automatyczny sposób odblokowane po zaniku napięcia.
lampa wisząca

Autor: DaveBleasdale
Źródło: http://www.flickr.com
Standardowy zaczep elektromagnetyczny jest produkowany w wersji do zasilania stałym napięciem, napięciem zmiennym albo obydwoma jednocześnie. W wypadku zasilania stałym prądem, elektrozaczep działa bezgłośnie i nie daje się słyszeć charakterystycznego buczenia zaczepu. W tym przypadku otwarcie drzwi mógłby zakomunikować kontroler. Należy uważać na wartość zasilającego napięcia. W przypadku ciężkich drzwi stalowych lub z drewna, zwyczajne elektrozaczepy niezwykle szybko ulegają zużyciu w wyniku bardzo dużych przeciążeń, jakie oddziałują na jego zapadkę przy otwieraniu. Do ciężkich wejść należy użyć elektrozaczepy znaczniejszej wytrzymałości oraz wzmocnionej konstrukcji.

W przypadku furtek(polecamy panele ogrodzeniowe wrocław) oraz drzwi zewnętrznych, należy używać elektrozaczepy odporne na wilgoć oraz brud. Do drewnianych drzwi można użyć dowolnego elektrozaczepu, jednak zamiast typowego płaskownika należy użyć kątownika montażowego.