Jak stworzyć łazienkę od podstaw w mieszkaniu, jakie adaptujemy? O jakich sprawach faktycznie trzeba pamiętać?

Gdy remontujemy łazienkę i adaptujemy poddasze i piwnicę na cele mieszkaniowe, to warto zrobić tam łazienkę. Możemy ją wyodrębnić z części określonego pomieszczenia lub najprościej zmienić przeznaczenie jakiegoś z nich. Urządzanie łazienki w zupełnie nowym miejscu to duże wyzwanie, szczególnie w tym miejscu, gdzie nie istnieje pion kanalizacyjny i wodny. By każde urządzenie złączyć z oddalonymi pionami i uzyskać określone spadki rury kanalizacyjnej, to dość często powinniśmy podnieść poziom podłogi w łazience i w sąsiadujących z nią pomieszczeniach.
Gdy przeprowadzamyremont łazienki i adaptujemy poddasze oraz piwnicę na cele mieszkalne, to dobrze zrobić tam łazienkę. Możemy ją wyodrębnić z części określonego pomieszczenia albo najprościej zmienić przeznaczenie jakiegoś z nich. Urządzanie łazienki w zupełnie nowym miejscu to duże wyzwanie, zwłaszcza w tym miejscu, w którym nie ma pionu kanalizacyjnego i wodnego. Żeby każde urządzenie połączyć z oddalonymi pionami i uzyskać określone spadki rury kanalizacyjnej, to dosyć często trzeba podnieść poziom podłogi w łazience i w sąsiednich pomieszczeniach.

brodzik w łazience

Autor: cleong
Źródło: http://www.flickr.com

Można rozważyć takie zmiany tam, w których po podniesieniu posadzki jesteśmy w stanie bezproblemowo korzystać z pomieszczeń.

Jeżeli ten tekst jest dla Ciebie interesujący to sprawdź serwis kątowniki papierowe, w którym są tego typu informacje. One na pewno będą dla Ciebie użyteczne.

Przestrzeń między rurami biegnącymi po podłożu wypełnia się materiałem izolacyjnym, to znaczy dociętymi płytami styropianowymi lub granulatem styropianowym. Na nim dopiero tworzymy podkład podłogowy. W tej łazience bez kłopotu można zlokalizować najważniejsze elementy, jak brodziki łazienkowe ( i zobacz) czy umywalki, nie ma z tym żadnego kłopotu. Jednak, ażeby dobrze to się prezentowało i było funkcjonalne, potrzeba odpowiedniego zamysłu. Korzystnie więc pamiętać o pozostałych zmianach, jak np. budowa ścian. Najlepiej wydzielić łazienkę lekkimi ścianami szkieletowymi, możemy je ustawić na każdym stropie i właściwie w każdym miejscu. Wstawione jednak w istniejącym wnętrzu nie będą posiadały tak właściwych parametrów, o których możemy przeczytać w prospektach.

wanna

Autor: Le living and co
Źródło: http://www.flickr.com

Ich niezbyt dobra izolacyjność akustyczna wynika z tego, iź dźwięki z łazienki wyposażenie łazienek Łódź będą się przedostawać do pokoju obok przez warstwy podłogi. Ażeby takiego typu zjawisko zmniejszyć, dobrze zaizolować styk profili, jakie tworzą szkielet ściany z podłogą. W tym celu w linii przewidzianej ściany należy wyciąć szczelinę w podkładzie podłogowym, żeby utworzyć barierę dla dźwięku. Wszystkie profile, jakie mają styczność z istniejącymi przegrodami, to oznacza podłogą, sufitem lub ścianami podkleić należy taśmą tłumiącą. Wypełniając ścianę wełną, przyłożyć ją należy do płyt okładzinowych od strony bardziej cichego pomieszczenia, natomiast od strony bardziej głośnego miejsca, czyli łazienki, pozostawić musimy 1,5 centymetrową szczelinę. Różne produkty do łazienki należy zakupić w specjalistycznych sklepach. Można tam kupić wszystko do łazienki, m.in. wanny asymetryczne.