Kategorie
Zaprojektuj mieszkanie

Jak się najlepiej zabrać za projekt swojego domu, zalety i wady domów pasywnych.

Jedną z najważniejszych decyzji przy przeprowadzce do swojego wyśnionego domu jest wybór jego projektu. Rzecz jasna jeżeli ktoś kupuje dom już wybudowany, to ma nieduży wpływ na jego zewnętrzny wygląd i rozkład wnętrza, jeśli samodzielnie zabiera się za budowę, to wszystko może opracować po swojemu. Oczywiście należy wziąć po uwagę kształt i wielkość zakupionej działki, możliwości finansowe i ograniczenia wynikające z przepisów, jednak w pewnym zakresie można trochę zaszaleć.
Jedną z najważniejszych decyzji przy budowie swojego wyśnionego domu będzie wybór jego projektu. Oczywiście jeżeli ktoś kupuje dom już postawiony, to ma niewielki wpływ na jego wygląd zewnętrzny i rozkład wnętrza, jeżeli własnoręcznie bierze się za stawianie, to wszystko może wykonać według własnych pomysłów. Rzecz jasna trzeba mieć na uwadze wielkość i kształt zakupionej działki, finansowe możliwości i ograniczenia które wynikają z przepisów, lecz w pewnym zakresie można nieco zaszaleć.

Dzisiaj bardzo popularny jest zakup gotowych projektów domów, różnych firm, które mają takie w swojej ofercie funkcjonuje na rynku całkiem sporo, tak więc i możliwości wyboru są bardzo duże. Dużą zaletą tego typu projektów są ceny, znacznie niższe niż przy projektowaniu obiektu od podstaw. Obecnie dostępna propozycja tego typu gotowych projektów szacowana jest na parę tysięcy, więc samo ich przejrzenie może zająć dużo czasu, a ich ceny najczęściej nie przekraczają trzech tysięcy złotych. Przy kupowanych projektach będzie oczywiście możliwość pewnych przeróbek i modyfikacji, ale te także nie powinny wynieść więcej niż kilka tysięcy złotych.

projekt domu

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

Tak duża liczba gotowych planów ma swoje przełożenie na dużą liczbę wersji domów, jakie są do zamówienia, można wybierać i przebierać w zasadzie bez ograniczeń. Bez problemów może znaleźć coś odpowiedniego osoba szukająca niewielkiego domku dla dwóch osób, ale także ktoś, kto będzie potrzebował przestronne willi czy też interesują go domy parterowe z poddaszem lub oknar internorm bez garażu (sprawdź tu). W ostatnim czasie coraz popularniejsze jest budowanie ekologiczne, osoby szukające pomysłu na swój wymarzony dom zaczynają przykładać coraz większą wagę do jego parametrów użytkowych.

Chcesz uzyskać świeże informacje na określony wątek? To obejrzyj www (http://bsinspekcja.pl/kamera-inspekcyjna-do-kanalizacji/), zapewne dostarczy Ci ogromną ilość pozytywnych wrażeń i na długo pozostanie w Twojej głowie.

Technologia pasywna, pozwalająca na spore zredukowanie potrzebnej w czasie użytkowania energii jest wprawdzie droższa od tradycyjnych technik budowy, ale za to później daje spore oszczędności. Lecz projekt domu pasywnego będzie przeważnie wymagał indywidualnego potraktowania i raczej nie obejdzie się bez pomocy porządnego architekta, który będzie mia wystarczająco dużo doświadczenia w tego typu projektach.

Zobacz także projekty domów tradycyjnych na stronie