Kategorie
Drzwi drewniane, zewnętrzne, itd.

Jak odrestaurować drzwi z drewna

Drzwi wewnętrzne stanowią ważny detal wystroju mieszkania i chociaż nieraz są silnie zepsute właściciele nie chcą się ich pozbywać, bądź z powodu niezawodności utworzenia, względnie z uwagi na unikalne wartości czy po prostu z potrzeby zaoszczędzenia na wydatkach. Drzwi z sukcesem można odnowić w warunkach domowych nie tylko wznawiając im piękny wizerunek, lecz nawet zmieniając na oryginalny charakter, dopasowany do aranżacji wnętrza.
Drzwi wewnętrzne ustanawiają istotny detal aranżacji domu i choć niejednokrotnie są silnie zepsute właściciele nie chcą się ich pozbywać, albo z powodu trwałości zrealizowania, lub z uwagi na wyjątkowe zalety czy po prostu z potrzeby zaoszczędzenia na wydatkach. Drzwi z powodzeniem można odrestaurować w warunkach domowych nie tylko odtwarzając im piękny wizerunek, lecz nawet przekształcając na oryginalny styl, dobrany do aranżacji wnętrza.

Drzwi z prawdziwego dobrej jakości drewna mają niemało atutów. Przede wszystkim, są nadzwyczaj trwałe i wytrzymują dekady, są także ładne,

drzwi

Autor: Zakład Stolarki Budowlanej CAL
Źródło: Zakład Stolarki Budowlanej CAL

estetyczne, zdrowe i względnie bezproblemowe do remontów. Niestety przywrócenie im efektownego wyglądu potrzebuje wiele czasu i bywa ogromnie uciążliwe.

Wyniki warte są jednak oddania. Renowacja drzwi (www.alglas.pl/rodzaj/drzwi-zewnetrzne-aluprof/) drewnianych potrzebuje zrealizowania ciągu czynności (wskazówki – pomysł na odnowienie drewnianych drzwi). W pierwszej kolejności powinniśmy zdjąć drzwi (http://alglas.pl/) z zawiasów i odkręcić zamek i klamkę. Następny etap, to likwidacja starej farby. Po zdjęciu farby, konieczne jest dogłębne wygładzenie nawierzchni drzewa przy pomocy papieru ściernego o nadzwyczaj delikatnej ziarnistości. Jest możliwość to dokonać szlifierką, bądź ręcznie. Druga strategia potrzebuje niestety więcej czasu i wysiłku, ale jest dokładniejsza i zezwala dojść w każde wgłębienie, czy zaokrąglenie płaszczyzny.

Ewentualne ubytki w drewnie wolno

drzwi

Autor: Stolbud Włoszczowa
Źródło: Stolbud Włoszczowa

zapełnić używając specjalną szpachlę do drzewa, a po jej wyschnięciu, stopniowe wyrównanie nawierzchni wypełnień papierem ściernym. Jeżeli drzwi mają przyjąć inny trend można na tym etapie osadzić do nich kupione wcześniej w sklepie listewki, komponując znamienne ozdobniki w kształcie prostokątów, normalne dla starych sprzętów – odwiedź już teraz porady i wskazówki i dowiedz się.

Rozmaite formy i ozdobniki dobieramy według własnych zdań. To, jaki skutek zdobędziemy odnawiając drewniane drzwi, zależy wyłącznie od własnej kreatywnej fantazji. Odnowione drzwi drewniane będą nam służyć przez sporo kolejnych lat.