Kategorie
Zaprojektuj mieszkanie

Jak dobrać dachówkę. Poradnik dla niezorientowanych

Dobierając dachówkę powinniśmy zachować charakter domu, zadbać o jakość i być w zgodzie w prawem. Na skośnych połaciach dachów najbardziej widoczne będzie pokrycie. Na tego rodzaju dachach w większości wypadków stosuje się dachówki. To one łączą najlepiej funkcjonalność z atrybutem stylistyki całego domku. A każdy zgodzi się, że dach musi nie tylko ochraniać dom jak też jego konstrukcję przed negatywnym wpływem warunków pogodowych, lecz też perfekcyjnie się prezentować.
Dobierając dachówkę winniśmy zachować charakter domu, zatroszczyć się o jakość jak też być w zgodzie w prawem. Na ukośnych połaciach dachów w najwyższym stopniu dostrzegalne jest pokrycie. Na tego rodzaju dachach w większości wypadków stosuje się dachówki. To one najlepiej łączą ergonomiczność z atrybutem estetyki całego domu. A każdy zgodzi się, iż dach musi nie tylko ochraniać dom a także jego konstrukcję przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych, lecz też perfekcyjnie się prezentować.

rynny
Zanim podejmiemy decyzję, którą dachówkę dobrać, dobrze jest zasięgnąć porady architekta czy wykonawcy. Upewnijmy się, co do przepisów prawnych tyczących się konstrukcji domu. A to dlatego, iż kształt oraz typ dachu musi sprostać nie tylko estetycznym wymogom, lecz również być stosowny dla lokalizacji działki. Dlatego w pierwszej kolejności – przed kupnem gotowego projektu – konieczne jest zapoznanie się z obowiązującym lokalnym planem zagospodarowania przestrzennego gminy. Jeżeli gmina nie ma takiego planu, trzeba złożyć wniosek w urzędzie miasta o wydanie decyzji o wymogach zabudowy.

Niejednokrotnie okazuje się, iż ograniczenia wypływające z przepisów prawa ściśle określają na przykład kształt dachu, jego kąt nachylenia, a także wariant albo kolor dachówki. Wybierając systemy rynnowe i barwę dachówki pamiętajmy, iż niezmiernie silnie uzależnia ona kolorystykę innych fragmentów architektonicznych budynku. Jeżeli więc zdecydujemy się na wyszukany kolor, wtenczas trudno będzie nam wybrać odcienie okien, tynków lub rynien.

Wejdź na ten link i zobacz tam uwagi o nas. Jeżeli pojawią się jakieś niejasności, to z przyjemnością Ci na nie odpowiemy.

Polecam w tym miejscu rynny (http://www.anplast.pl/produkty/odwodnienie-dachu/dach-skosny/rynny-marley,2,6558) stalowe Wrocław – pasują one do większości dachówek – polecane stalowe rynny. Gigantyczna gama kształtów, odcieni jak też wzorów dachówek nie ułatwia podjęcia decyzji. Wybierając dachówkę należy kierować uwagę również na jej solidność.

rynna

Źródło: pixabay
Na pewno nie możemy na niej przesadnie oszczędzać.Rozmaity jest też sposób wykończenia powierzchni. Istnieją dachówki błyszczące, chropawe, celowo postarzane albo pokryte warstewkami uszlachetniającymi. Modny jest już nie jedynie kolor ceglasty. Można chociażby postawić na piękną miedź, różnorakie brązy, antracyt, całą paletę szarości, ale również zieloności. Dachówki ceramiczne są pewnym z najbardziej cenionych materiałów pokryciowych . W polskiej architekturze obecne są od wieków oraz na stałe wpisały się w nasz pejzaż.