Drewniany domek całoroczny – czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Do niedawna drewniane domy, tak budynki z prefabrykatów w szkielecie, lub domki z bali drewnianych wiązały się z budownictwem letniskowym.
Jeszcze do niedawna drewniane domki, tak budynki z prefabrykatów w szkielecie, czy domki z bali drewnianych wiązały się z budownictwem letniskowym.

Dzisiaj już od paru lat Inwestorzy coraz to częściej stawiają na budowę obiektu całorocznego w technologii drewnianej.

Domy z drewna Szczecin są z pewnością zgodne z przyrodą, proekologiczne jak też wysoce energooszczędne. Dają możność uzyskania nadzwyczaj dobrych parametrów cieplnych – w technologii drewnianej projektuje się tak budowle niskoenergetyczne, jak również domki pasywne. Przy tradycyjnym, murowanym domu jednorodzinnym uzyskanie tych samych parametrów wiąże się nie jedynie ze znacznie większym nakładem pracy, lecz również z ogromnymi nakładami, materiałowymi jak też finansowymi. Przy budowaniu domu z drewna (cortonbau.pl/concrete.html) możemy uzyskać analogiczną charakterystykę domku w dużo prostszy, a na pewno szybszy a także mniej kłopotliwy sposób.

dom z drewna z tarasem
W jaki sposób wygląda budowa domku drewnianego? Dużą zaletą budynków drewnianych jest ich krótki czas budowy, bowiem już w przeciągu 3-4 miesięcy możemy zbudować gotowy do zamieszkania domek. To dobre rozwiązanie dla tych, jacy potrzebują jak najprędzej zamieszkać w swoim nowym, wyśnionym domu – cortonbau.pl. Równie prędko buduje się tarasy drewniane Szczecin.

W zestawieniu, dla domku murowanego czas budowy to od kilku miesięcy do nawet paru lat – sama konstrukcja jest czasochłonna a także nastręcza wielkiego zaangażowania. Domy drewniane z prefabrykatów w konstrukcji, czy budowle z bala wznosi się w łatwiejszy a także szybszy sposób.