Czym są gabiony oraz co mógłby zaproponować ich wytwórca?

Gabion jest prostopadłościennym stalowym elementem budowlanym, który wytwarzany jest w postaci wypełnianej kamieniami albo żwirem klatki. Elementami konstrukcyjnymi gabionów są stalowe pręty oraz siatka z tego samego materiału.
Gabion jest prostopadłościennym stalowym elementem budowlanym, który produkowany jest w formie wypełnianej kamieniami lub żwirem klatki. Składnikami konstrukcyjnymi takich klatek gabionowych są metalowe pręty i siatka z tego samego surowca.

Wiosenne bratki

Autor: Leo-setä
Źródło: http://www.flickr.com/photos/uncle-leo/3179606968/
Gabiony służą jako element dekoracyjny lub jako postać ogrodzenia. Istnieje wiele wersji gabionów, które odróżniają się m.in. rozmiarem. Dla przykładu wysokość kosza gabionowego wynosi w przedziale od 210 milimetrów do 2010 milimetrów, natomiast długość od 2500mm do 1500 mm. Od rozmiaru jest zależna oczywiście cena gabionu a wynosi ona kilkaset złotych za 1 kosz (np. 500zł za 50×200×1100 mm). Jeżeli interesują Cię w większym stopniu niecodzienne gabiony producent z pewnością zrobi na indywidualne zamówienie właściwy projekt. Należy wspomnieć, że kosze gabionowe mogą zostać lakierowane proszkowo na dowolny Kolor z palety RAL.

Pragniesz przeczytać inne równie pomocne porady? Jeżeli tak, to zobacz tu (https://mcrsklep.pl/pl/wentylacja-pozarowa), a niewątpliwie nie odczujesz rozczarowania.

Ponadto wytwórca gabionów oferuje kosze gotowe do zamontowania. Są one spawane, ocynkowane ogniowo oraz wyprodukowane na bazie pręta o średnicy 4,8mm oraz celownika o rozmiarach 20x8x1,8mm.

Zakupione kosze możemy stawiać samodzielnie albo dowolnie je łączyć wytwarzając mury oporowe, ogrodzenia gabionowe, lub nawet niezwykle złożone części do aranżacji terenów zielonych albo ogrodów. Komplet elementów jednego kosza to 4 ściany (boki, przód oraz tył), narożniki, zestaw skręcanych łączników, śrubki i 2 słupy stabilizujące o rozmiarach 60x40x1,5mm. Propozycja wytwórców gabionów jest niezwykle duża i rozłożona m.in. na różne jakości. Jeżeli szukamy należytego rozwiązania, warto byłoby skonsultować się z producentem.

Być może posiada on w swym magazynie coś odpowiedniego albo stworzy coś na indywidualne zlecenie. Co by nie mówić, gabiony to interesujące oraz (co równie istotne) mniej kosztowne rozwiązanie, niż ogrodzenia metalowe.