Kategorie
Zaprojektuj mieszkanie

Co należy wiedzieć o budowaniu domu jednorodzinnego – z jakiej strony rozpocząć oraz czym kierować się podczas wybierania projektu

Posiadanie własnego domu to marzenie chyba większości osób. Sam zakup działki nie sprawia, że możemy postawić na niej budynek – wymagane będą odpowiednie dokumenty. Co trzeba uczynić, by zyskać pozwolenie na budowę?
Posiadanie własnego domu to marzenie chyba większości ludzi. Samo zakupienie działki nie powoduje, iż można postawić na niej budynek – niezbędne będą odpowiednie dokumenty. Co należy uczynić, aby uzyskać zezwolenie na budowę?

Kupujemy działkę

Odzież robocza

Autor: Walt Stoneburner
Źródło: http://www.flickr.com

Rzecz jasna pierwszym krokiem do posiadania własnego domu jest kupno właściwej działki. Podczas poszukiwania powinniśmy pod uwagę wziąć takie kryteria, jak lokalizacja, wielkość czy sąsiedztwo. Ważne jest również to, na jakim obszarze mieści się ewentualne miejsce na nasz dom. Jeśli okolice wielokrotnie nawiedzają powodzie, należy pomyśleć czy nie jest warto szukać czegoś innego – w końcu stawianie domu to znacząca inwestycja, a przykro inwestować gotówkę w budynek, jaki trzeba będzie remontować tuż po zamieszkaniu w nim. Co więcej wybierając działkę skontrolujmy jakie są warunki zabudowy w tym określonym miejscu. W tym celu należy iść do urzędu gminy bądź zbadać te wytyczne na stronie internetowej (jeżeli istnieje taka sposobność). Tutaj dowiesz się więcej: link.

Wybieramy projekt

Jeśli już jesteśmy posiadaczami upragnionej działki w odpowiedniej lokalizacji i orientujemy się jaki budynek możemy na niej zbudować, musimy przejrzeć projekty domów jednorodzinnych, które odzwierciedlają określone wymogi. Można też zamówić taki projekt u architekta z uprawnieniami.

Zainteresowany? To dla nas rewelacyjna informacja. Zatem kliknij tutaj (http://www.zleceniomat.pl/malowanie-sufitu) i przeglądaj do woli nowe rzetelne posty.

Bez względu na to czy wybraliśmy gotowy projekt domu czy też na skorzystanie z usług specjalisty, który uwzględni nasze osobiste potrzeby oraz oczekiwania, musimy również przygotować plan zagospodarowania działki. Powinien on obejmować nie wyłącznie ulokowanie samego budynku na działce, ale także drogi dojazdowe, szambo czy studnię. Musimy też postarać się o tzw. promesy przyłączeniowe.

Zerknij – zrobiliśmy specjalnie dla Ciebie kolejne hiperłącze do www (https://domymax.pl/). Tam wyszukasz sporo szczegółowych wątków na powyższy temat.

Zobacz więcej: modne projekty domów małych.

Staramy się o pozwolenie na budowę

Zanim rozpoczniemy prace budowlane, powinniśmy uzyskać w odpowiednim urzędzie specjalne pozwolenie. Do wniosku o wydanie takiego dokumentu trzeba będzie dołączyć plan zagospodarowania przestrzeni, wyciąg z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a także poświadczenie prawa własności do działki oraz nadmienione już wyżej promesy dotyczące przyłączy mediów.