Chcesz posiadać klimatyzację we własnym mieszkaniu, lecz obawiasz się ceny montażu? Zajmij się więc tym sam!

Prawda jest taka, iż nie musisz być fachowcem, ani też mieć jakichś fachowych narzędzi, ażeby samodzielnie zainstalować klimatyzator w swoim domu. Przydatne będzie jednakowoż elementarna wiedza w temacie montażu klimatyzacji.
Prawdą jest, że nie musisz być fachowcem, lub też posiadać specjalistycznych narzędzi, żeby samodzielnie zainstalować klimatyzator we własnym mieszkaniu. Przyda się jednakże elementarna wiedza w dziedzinie montażu klimatyzacji.

wentylator

Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl

Ścienny klimatyzator to najbardziej popularna metoda chłodzenia i ogrzewania (przykładowo nagrzewnica) pomieszczenia. Klimatyzator zapewnia również odpowiednią wilgotność powietrza.Aby właściwie zamontować klimatyzator, prócz instrukcji producenta, warto także wspierać się nagraniami w sieci. Możemy zobaczyć na nich instalację klimatyzatora od początku do końca. Klimatyzator rodzaju split to po prostu 2 części: jednostki wewnętrznej oraz zewnętrznej. Jednostka wewnętrzna składa się z parownika i wentylatora. Tymczasem w skład jednostki zewnętrznej wchodzą: skraplacz, sprężarka oraz wentylator. Czemu akrat taki podział? Chodziło o oddzielenie głośnej części klimatyzatora (jednostka zewnętrza) od miejsca zamieszkania ludzi.

nagrzewnice olejowe

Źródło: www.klimatop.pl

O ile rozmiary jednej i drugiej jednostki są podobne, to jednak zewnętrzna jest aż dwukrotnie cięższa niż obszar wewnętrzny. Do wewnętrznej części doprowadzone są chłodnicze przewody, na końcu jakich znajduje się klamra. Wpina się ją do części zewnętrznej. Musimy pamiętać, żeby odległość między elementem wewnętrznym i zewnętrznym nie przekraczała długości przewodów chłodniczych.

Montaż klimatyzacji jest szybki, nie powinien zająć więcej czasu niż cztery godziny.

Czy wiesz, że więcej przeczytasz w linku? To oczywiście podobna problematyka, zatem na pewno te teksty również są godne sprawdzenia.

Gdy już mamy miejsce na część wewnętrzną, powinniśmy zamocować panel dla niej. W tej sytuacji wiercimy otwór w ścianie i zawieszamy obszar wewnętrzny na tym panelu. Przez wykonany na wczesnym etapie otwór należy przeciągnąć wąż do tzw. skroplin a także elektryczny przewód, jaki łączy część wewnętrzną i zewnętrzną oraz przewody chłodnicze. W dalszej kolejności należy zamocować część zewnętrzną na wspornikach.sprawdź tutaj producent włączników elektrycznych producent włączników elektrycznychPowinniśmy połączyć przewody elektryczne i przewody chłodnicze wedle wskazówek producenta zawartych w instrukcji. Rury jesteśmy w stanie ukryć w specjalnej zabudowie, którą nazywamy korytem. Przewód elektryczny podłączamy pod napięcie i uruchamiamy klimatyzator. Jak widać więc, choć montaż klimatyzatora może wydawać się problematyczny, to tak naprawdę jest całkiem inaczej. Z pewnością może to wykonać każdy z nas.