Tag Archive: budownictwo

budownictwo

Każdy śni o tym,aby kupić własne mieszkanie, czyli rynek wtórny , a może pierwotny?

mieszkanie na poddaszu
Obecnie coraz więcej młodych małżonków decyduje się na zakup własnego M. Pomieszkiwanie kątem u rodziców bądź teściów jest dla nie do zaakceptowania. Natomiast trwające latami wynajmowanie mieszkania to z kolei marnowanie pieniędzy – w ciągu roku można przeznaczyć na ten cel naprawdę okrągłą sumę pieniędzy. Kupno własnego mieszkania wydaje się być więc wyjściem doskonałym. Wpada do głowy jednak pytanie, czy lepszym rozwiązaniem są mieszkania deweloperskie czy te z rynku wtórnego.

Rozmyślając o swoim przyszłym domu warto powiększyć swoje horyzonty poprzez poszukiwanie inspiracji oraz nowych dróg…

nowoczesny dom
Budowanie własnej przestrzeni, w której człowiek czuje się dobrze i nie traci pewności siebie, bo zna to, co go otacza, jest pewnego rodzaju procesem, który powstaje w sercu, a potem trafia do rozumu, gdzie przechodzi gruntowne etapy przygotowujące cały projekt do finalnego utworzenia. Architektura oraz budownictwo to dziedziny złączające w sobie technikę oraz wszechstronnie rozumiany design. Połączenie technologii i sztuki nie jest najłatwiejsze, albowiem z takiego miksu może wyjść coś dziwnego, ale dla prawdziwych profesjonalistów to nic ciężkiego.

Całościowy remont mieszkanka – na czym się skoncentrować

okna
Remont generalny domu za każdym razem jest poważnym przedsięwzięciem, jednakże remont mieszkania w starym budownictwie to niekiedy prawdziwe wyzwanie. Nim przystąpimy do renowacji pomieszczeń w starym budownictwie, najlepiej jest sporządzić listę najistotniejszych rzeczy do wykonania. Pozwoli to już na etapie planowania ogarnąć ogół robót, określić priorytety oraz wstępnie wycenić roboty do zrealizowania. Sprawdź ceny okien, kasetonów, glazury, itp.