Tag Archive: budowa

budowa

W jakich zastosowaniach drewno jest wykorzystywane w jednorodzinnym budownictwie

dom z drewna
Drewno jest jednym z najstarszych materiałów do budowy, wykorzystywanym przez człowieka. Aktualnie rola drewna w budownictwie nieco się zmniejszyła, gdyż dużą popularnością się cieszą beton, cegły i pustaki, lecz nadal bez niego ciężko by było sobie dać radę w wielu przypadkach. Przykładowo drewno w dalszym ciągu stanowi podstawowy materiał używany przy skośnych dachach. Bez względu na to, czy na końcu na dach położna będzie blacha czy dachówka, to i tak wszystko co znajdowało się będzie pod nimi jest zrobione właśnie z suchych drewnianych elementów.

Stawiamy dom, bo kiedyś należy!

firma budowlana
Po swoistym zastoju w polskim budownictwie dostrzec łatwo spore ożywienie. Wszelkie zmiany na plus są na pewno godne upamiętnienia – zdecydowana większość ludzi uwielbia pogrążać się w ciągłym narzekaniu, negowaniu super newsów, ale no trudno teraz nie radować się. Chociaż to zapewne jasne, że nadal miliony Polaków niby chcą się pobudować, lecz z przyczyn finansowych funkcjonują na osiedlu bloków. Bloki naturalnie wcale nie są aż takie słabe, lecz czy domek jednorodzinny nie jest fajniejszy?

Okna

okna dachowe
Jeśli budujemy dom, to chcemy, by stał on jak najdłużej oraz żeby służył nie jedynie nam, lecz również oraz przyszłym rocznikom. Przez to właśnie należy sobie wydawać sprawę, iż nie mamy szansy tutaj oszczędzać, iż wybierając odpowiednie produkty do jego budowy, musimy brać wszystko to co najlepsze, tak by posiadać świadomość, że wspaniale będzie spełniało swoją funkcję, przez spore lata.