Kategorie
Zaprojektuj mieszkanie

Od czego zacząć budowę domu zastanów się zanim rozpoczniesz prace budowlane

Bez wątpienia budowę domku musimy zacząć od wyboru działki. Pomimo pozorów jest to niezmiernie ważna decyzja, gdyż to od niej zależy czy będzie można pobudować gniazdko o wybranych parametrach. Żeby się tego dowiedzieć musimy złożyć wniosek do urzędu gminy o warunki zabudowy.
Bez wątpienia budowę domku trzeba zacząć od wybrania działki. W brew pozorom jest to nadzwyczaj ważna decyzja, albowiem to od niej zależy czy będzie można wybudować budynek wolnostojący o wybranych parametrach. Żeby się tego dowiedzieć trzeba złożyć wniosek do urzędu gminy o warunki zabudowy.

Gdy już mamy działkę a także warunki zabudowy trzeba wybrać odpowiedni projekt domku. Przy wyborze projektu trzeba się zastanowić nad tym, jaki ma to być budynek: parterowy, z użytkowym poddaszem, malutki, ogromny, podpiwniczony itp. oraz powinno się zwrócić uwagę na takie elementy jak: z której strony ma być wejście, czy ma posiadać balkon, ile będzie pokoi oraz jak rozlokowane, czy jest garaż, czy łazienka i kuchnia są blisko siebie. Nie mniej istotne jest również co będzie widać poprzez okno.

Jeżeli decydujemy się na ekipę należy zwrócić uwagę na parę istotnych czynników. Przede wszystkim czy firma jest zarejestrowana. Bardzo często zdarza się, iż przedsiębiorstwo jest „na lewo” i jeżeli coś pójdzie nie tak to niestety będziemy mieli problemy bo firma w łatwy sposób może się „ulotnić”.kliknij tu parkiet jesionowy producent parkiet jesionowy producent

drzwi

Autor: POL-SKONE
Źródło: POL-SKONE

Tak samo istotnym czynnikiem będzie portfolio ekipy. Warto jest ujrzeć inne domy wybudowane przez danych ekspertów, pogadać z posiadaczami czy firma była solidna, czy czyniła wszystko zgodnie z planem, czy wywiązywała się z terminów.

Potem zamawiamy materiały budowlane Wrocław tj.: cegły, wylewki, cement, pręty zbrojeniowe -drzwi wewnętrzne erkado na Ceneo. Musimy zwrócić uwagę czy wykonawca ma swój sprzęt i czy ma majstra, który to będzie nią kierować. Przy każdej budowie, nawet gdy stawia się dom systemem gospodarczym, musi być obecny kierownik budowy – wymaga tego prawo Oczywiście z realizatorem należy podpisać umowę.

To co najważniejsze już jest, więc możemy zacząć budowę. Jednakże nim się przystąpi do pierwszych prac musimy co najmniej siedem dni przedtem zawiadomić starostwo o terminie zaczęcia robót. Kupić musimy tabliczkę informacyjną, jaka przez cały czas trwania budowy powinna stać na placu. Są na niej dane wykonawcy – kabiny prysznicowe na Ceneo. Prócz tabliczki musimy posiadać dziennik budowy. Rejestruje się w nim przebieg robót. Teraz można spokojne stawiać domek. W stosownym czasie zamówić okna oraz drzwi wewnętrzne Erkado. Na koniec czeka cię jeszcze położenie podłóg jak też wyposażenie łazienek w kabiny prysznicowe.

Kiedy roboty się zakończą drugi raz trzeba pójść do starostwa ażeby oznajmić tym razem o zakończeniu robót. Trzeba to uczynić 14 dni przed wprowadzaniem się do nowiuteńkiego domku.