Monthly Archive: Lipiec 2020

W jaki sposób wytypować odpowiedniego inwestora budowlanego?

Osiedle bloków
Zamierzając kupić nieruchomość, np. w postaci mieszkania, musimy w głównym stopniu znaleźć najlepszego dewelopera. Powinniśmy przekonać się, czy jest on zaufany i profesjonalny oraz czy oferuje klientom kompleksową obsługę m.in. związaną z formalnościami i co jest w stanie zaoferować oprócz samej nieruchomości. Na szczęście jeżeli chodzi o inwestycje deweloperskie, Kraków ma dla nas naprawdę sporo ciekawych propozycji.

Jak się najlepiej zabrać za projekt swojego domu, zalety i wady domów pasywnych.

Projekt domu
Jedną z najważniejszych decyzji przy przeprowadzce do swojego wyśnionego domu jest wybór jego projektu. Rzecz jasna jeżeli ktoś kupuje dom już wybudowany, to ma nieduży wpływ na jego zewnętrzny wygląd i rozkład wnętrza, jeśli samodzielnie zabiera się za budowę, to wszystko może opracować po swojemu. Oczywiście należy wziąć po uwagę kształt i wielkość zakupionej działki, możliwości finansowe i ograniczenia wynikające z przepisów, jednak w pewnym zakresie można trochę zaszaleć.

Rozmyślając o swoim przyszłym domu warto powiększyć swoje horyzonty poprzez poszukiwanie inspiracji oraz nowych dróg…

nowoczesny dom
Budowanie własnej przestrzeni, w której człowiek czuje się dobrze i nie zatraca pewności siebie, bowiem zna to, co znajduje się wokół niego, jest pewnego typu procesem, który powstaje w sercu, a później dostaje się do rozumu, gdzie przechodzi gruntowne etapy przygotowujące konkretny projekt do ostatecznego powstania. Architektura oraz budownictwo to dziedziny łączące w sobie technikę i rozlegle rozumiany design. Scalanie technologii oraz sztuki nie jest najprostsze, ponieważ z takiego miksu może wyjść coś dziwnego, lecz dla prawdziwych fachowców to nic ciężkiego.

Całościowy remont mieszkanka – na czym się skoncentrować

okna
Remont generalny mieszkania za każdym razem jest poważnym projektem, ale remont mieszkania w starym budownictwie to czasem autentyczne wyzwanie. Nim przystąpimy do remontu pomieszczeń w starym budownictwie, najlepiej jest przygotować listę najważniejszych rzeczy do wykonania. Pozwoli to już na etapie planowania ogarnąć ogół prac, określić priorytety i wstępnie wycenić prace do wykonania. Sprawdź ceny okien, kasetonów, terakoty, itp.