Monthly Archive: Lipiec 2020

W jaki sposób wytypować odpowiedniego inwestora budowlanego?

Osiedle bloków
Zamierzając kupić nieruchomość, np. w postaci mieszkania, musimy w głównym stopniu znaleźć najlepszego dewelopera. Powinniśmy przekonać się, czy jest on zaufany i profesjonalny oraz czy oferuje klientom kompleksową obsługę m.in. związaną z formalnościami i co jest w stanie zaoferować oprócz samej nieruchomości. Na szczęście jeżeli chodzi o inwestycje deweloperskie, Kraków ma dla nas naprawdę sporo ciekawych propozycji.

Jak się najlepiej zabrać za projekt swojego domu, zalety i wady domów pasywnych.

Projekt domu
Jedną z najważniejszych decyzji przy przeprowadzce do swojego wyśnionego domu jest wybór jego projektu. Rzecz jasna jeżeli ktoś kupuje dom już wybudowany, to ma nieduży wpływ na jego zewnętrzny wygląd i rozkład wnętrza, jeśli samodzielnie zabiera się za budowę, to wszystko może opracować po swojemu. Oczywiście należy wziąć po uwagę kształt i wielkość zakupionej działki, możliwości finansowe i ograniczenia wynikające z przepisów, jednak w pewnym zakresie można trochę zaszaleć.

Jak wybierać sprzęty do domu? Co jest ważne i na co obowiązkowo zwracać uwagę? O czym każdy musi pamiętać?

drzwi
Wybór potrzebnych sprzętów do domu nie jest prosty, szczególnie jak musimy wybrać sprzęty naprawdę wytrzymałe i solidne. Zwłaszcza to istotne, gdy do wymiany mamy najbardziej istotne przedmioty i nie są to na pewno zmiany kosmetyczne. Tak więc w takiej sytuacji z pewnością trzeba się zastanowić, jaki sprzęt wybrać, by na pewno spełniał swoje główne wymogi.

Poważne grzechy i małe grzeszki gospodarzy domu, czyli jak wyposażyć pokoje, żeby potem się nie wstydzić

drzwi
Generalny remont domu bądź wyposażanie budynku postawionego przed paroma miesiącami to tak zajmujące zajęcie, że można w miarę szybko zapomnieć o mniej ewidentnych detalach. Zdarza się też, że pochłonięci i malowaniem, i robieniem porządków, i doglądaniem robotników gospodarze wcale nie pamiętają o tym, żeby dobrze dobrać firanki do koloru ścian pokoju dziennego. Pośpiech oczywiście nie jest dobrym doradcą, ale w dzisiejszych czasach, na razie, wolnego czasu na przemyślenia mamy coraz mniej.