Monthly Archive: Wrzesień 2019

Charakterystyka energetyczna – chronienie środowiska w Twoim domu

budynek energooszczędny Libeskind Villa
Świadectwo energetyczne jest analizą jakości użytkowej i rynkowej budynku lub lokalu. To dokument, który może wydać wyłącznie specjalista. Określa wielkość energii niezbędnej do zaspokojenia potrzeb związanych z użytkowaniem budynku bądź lokalu. W skład zapotrzebowania na energię wlicza się: ogrzewanie, ciepłą wodę, wentylację i klimatyzację.

Nie zawsze trzeba stawiać cały budynek

drzwi do garażu
Jeżeli pragniemy okryć werandę przed ewentualnym deszczem, to mamy szansę zrobić sam daszek nad schodami, przez co już będzie on zmniejszał ilość deszczu padającego na schody. Jeżeli tymczasem pragniemy ustawić swój pojazd pod dachem, ale nie posiadamy miejsca na ustawienie garaży, to trzeba się namyślić, czy też nie postawić samego daszku, równocześnie boki zostawiając całkowicie otwarte.

Wystrój salonu z kominkiem

rozpalony kominek
Kominek w pokoju dziennym spełnia rolę dekoracyjną oraz konkretną. Kominek jest ozdobą, jaka daje ciepło i jest symbolem ogniska domowego, koncentrującego dookoła siebie mieszkańców. Kominek w salonie oprócz konkretnego zastosowania pełni również rolę ozdobną. Kominki stanowią centralny punkt w salonie, wokół którego zasiada cała familia, ażeby spędzić wspólnie czas.

W czasie budowy domu warto pamiętać o wykonaniu najbardziej ważnych czynności? Są one istotne dla dalszej budowy

dach
Budowa domu jest związana z szeregiem czynności, które powinniśmy wykonać, aby wszystko było w jak najlepszym porządku. Nic nie można przeoczyć, ponieważ jesteśmy w stanie mieć z tego powodu kolejne kłopoty. Jednak jedne czynności są ważniejsze niż inne, gdyż przykładowo musimy wykonać instalację wodociągową, lecz z wykładaniem parkietu możemy zaczekać.