Monthly Archive: Styczeń 2016

Jak dobrać dachówkę. Poradnik dla niezorientowanych

dach
Wybierając dachówkę winniśmy zachować charakter domu, zatroszczyć się o jakość jak też być w zgodzie w prawem. Na skośnych połaciach dachów najbardziej widoczne będzie pokrycie. Na tego rodzaju dachach najczęściej stosuje się dachówki. To one najlepiej łączą ergonomiczność z atrybutem stylistyki całego domku. A każdy się zgodzi, iż dach musi nie tylko chronić dom a także jego konstrukcję przed negatywnym wpływem warunków pogodowych, lecz również nienagannie się prezentować.

Stawianie domu – czy to wart zaprzątania sobie głowy temat?

dom jednorodzinny
Własny dom – jego zbudowanie to wielkie wyzwanie, ale zarazem pragnienie naprawdę dużej liczby osób. Upodobania co do tego, w którym miejscu chcielibyśmy zamieszkać, mamy niesłychanie różne. Niektórzy zdecydowanie preferują pod tym względem miasto. Znacząca jest dla nich wygoda, wolą mieć wszędzie blisko, móc korzystać na zawołanie z wielu różnych atrakcji. Inni znów znacznie mocniej cenią sobie spokój oraz prywatność, a ich szczególnym pragnieniem jest posiadanie własnego przytulnego domu poza miastem. To oni zazwyczaj decydują się na zaczęcie budowy.

W jaki sposób odpowiednio się zabrać za projekt swojego wymarzonego domu, zalety i wady domów pasywnych

Projekt domu
Jedną z ważniejszych decyzji przy przeprowadzce do swojego wyśnionego domu jest jego projekt. Rzecz jasna jeżeli ktoś kupuje dom już wybudowany, to ma nieduży wpływ na jego wygląd zewnętrzny i układ wnętrza, jeśli własnoręcznie bierze się za stawianie, to może wszystko wykonać po swojemu. Oczywiście trzeba mieć na uwadze kształt i wielkość posiadanej działki, możliwości finansowe i ograniczenia wynikające z lokalnych przepisów, jednak w pewnym zakresie można nieco poszaleć.